Jump to content

67. СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ НА РИЛА


Recommended Posts

67. СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ НА РИЛА

Братството е на Рила на летуване. След Утринното Слово и Паневритмията всички се запътихме към чешмичката. След това покрай чешмичката започнахме да се катерим по скалите към езерото на Чистотата. Катерим се само по скалите. Брат Цеко е намерил в скалите един минерал наречен "Гранати". Отиде при Учителя, съобщи Му и Го заведе да ги види. Разбиха камъните и Учителя раздава късове с "Гранати". Учителят дава на Цеко, дава и на мене, като ме поглежда. Но аз трябваше много да се зарадвам, да изпитам свещен трепет от този "подарък", но поех камъка без благодарност и без усмивка. Защото "Гранатите" в Цековия камък бяха по-едри и се бях разсърдила като дете.

На следващия ден се връщам от езерото на Чистотата по познатата пътека. Като се изкачвам, за да изляза на полянката в тревата виждам едно камъче. Гледам, не е обикновено камъче. На него са написани букви от стара азбука, но познавам и гръцки букви. Отивам при Учителя и Му показвам камъчето. Той го разгледа и каза: "Пазете си това камъче! Адепти са го писали". Този път аз съм усмихнатата и радостна. Изпити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...