Jump to content

16. ЛЕКАРСТВО ОТ УЧИТЕЛЯ - СКИЛИДКА ЧЕСЪН


Recommended Posts

16. ЛЕКАРСТВО ОТ УЧИТЕЛЯ - СКИЛИДКА ЧЕСЪН

Дойде времето на Ловеч - 1942/43 г. При пътуването ми до Ловеч ме придружи моят добър брат Гавраил. Бяхме посрещнати много любезно от директорката на пансиона г-ца Мелъни Търнър. Настаниха ме в стая, която се помещаваше в сградата, където живееше директорката и още една колежка-американка Кархарт. Брат ми беше взел цигулката си със себе си и вечерта в салона на пансиона изнесе един малък концерт за ученичките, на който изпълни творби от Учителя. Всички бяха много доволни и ученичките кръстила брат ми „мистър Вайълин". Започна моят живот в Ловеч. Незабавно се свързах със сестра Пенка Кънева, която беше преподавателка по философия и педагогика в гимназията в Ловеч. Тя ме запозна със семейство Баеви, които въобще са проявявали интерес към теософията и окултизма, а след запознанството си с нея интересът им е бил вече отправен и към делото и Словото на Учителя. С тези мили души се събирахме всяка неделя след обяд в 4 часа, за да четем от Словото на Учителя и да водим духовни разговори. Това бяха за мене най-прекрасните моменти в живота ми от живота ми в Ловеч. Бях помолила да ми се сервира вегетарианска храна. Но готвачът изглежда не е бил запознат с този вид кулинарно изкуство и почти всеки ден ми сервираше пържени картофи. Аз не направих забележка за това, но еднообразната и недостатъчно витаминозна храна се отрази неблагоприятно на здравословното ми състояние. През дните на късната есен се разболях доста сериозно и лекарката на пансиона констатира плеврит. Тя положи добри грижи за моето възстановяване и затрогваща за мене беше и бдителната грижа на обичния ни Учител, който посъветвал моя приятелка да ми пише, да изяждам по една-две скилидки чесън на обяд. Веднага приложих този Негов съвет, а освен това помолих готвача на мис Търнър, на директорката на пансиона, ако обича да ми приготовлява вегетарианско меню срещу добро специално заплащане от моя страна. Тя на драго сърце прие моето предложение и наистина благодарение на питателните и богати на витамини блюда, които тя умееше да ми поднася, моето здравословно състояние укрепна и напълно се възстанови.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...