Jump to content

ДАВАМ ДЕСЯТЪК НА БОГА


Recommended Posts

ДАВАМ ДЕСЯТЪК НА БОГА

- Ами аз редовно си отделям десятък на Бога - от всичко това, което печеля. Нали това е право, Учителю? - запита Го една дама, която

отскоро посещаваше беседите.

- Да, хубаво е - каза Учителят.

- И аз тъй мисля, това е същината на Християнството - каза окуражена дамата.

Учителят се усмихна.

- Като давате една десета за Бога, другите девет десети за кого са?

- Ами за вкъщи, за дома, децата, мене, мъжа ми - нали и аз имам къща?

- Значи за Бога една десета, а девет десети за нас ли? Има ли нещо, което да не сме получили? Как дойдохме на този свят? Новото е там - всичко за Бога! Онзи, който може да направи всичко за Бога, всичко да даде за Него - и Бог може също всичко да направи за него, всичко да даде. Доверие за доверие, любов за любов - така е законът. Ако ние сме само касиери на Бога - всичко ще върви, но ако ние присвоим земята, богатствата, хората и започнем да говорим за «моята» земя, «моята» жена, «моето» дете - много ще страдаме,

защото идват дни, в които Тоя, Който ни е дал нещата, си ги взема и ние, щем-не щем, разбираме, че те ни са били дадени за ползуване, а не да ги своим и владеем. Така ни е даден разумът, сърцето, волята, нашето тяло, родителите, децата, богатствата. Оттам се раждат нещастията, скърбите. Ние мислим за нещата, за света така, както не е и когато животът ни коригира, ние страдаме. Но ако ний мислим право, всичките ни работи ще се оправят.

- Но колко е страшно разочарованието в живота, Учителю - каза дамата наскърбена.

- Разочарованието има своя цяр - Истината. И хората не страдат от разочарованието, а от очарованието. Ако няма едното, не иде и другото. А тоя, който знае Истината, за него няма нито разочарование, нито очарование - той е свободен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...