Jump to content

01 - 67. НЕВИДИМИТЕ И ВИДИМИТЕ ПЪТИЩА


Recommended Posts

67. НЕВИДИМИТЕ И ВИДИМИТЕ ПЪТИЩА

Веднъж група офицери от съседното военно поделение посетили градината. Тогава един от тези с нисък чин запитал брат Куртев: „Ти, дядо, вярваш ли в Бога?"

- „Да, вярвам" - му отговорил брат Куртев. - „Ти виждал ли си Бога, че вярваш?" - „Виждал съм го. " - „Как си го видял? Аз мога ли да го видя?" - „И ти можеш, " - казал брат Куртев — ако живееш както аз живея. Няма да пушиш, няма да пиеш, нито да ядеш месо. Ще живееш съгласно петтях основни принципа: Любов, Мъдрост, Истина, Правда и Добродетел. Всяка сутрин ще ставаш рано да се молиш и да посрещаш слънцето. " - „Мъчна работа, старче. " - „Да, мъчна е, но не е невъзможна. " - „Сега мога ли и аз да ви задам един въпрос?" - „Може, разбира се" - отговорил старшината.

- „За колко години от низш офицер се стига до чин генерал?" - „Иска се много време и много работа. " - „Също така е вярно, че с един обикновен живот на хапване и пийване не може да се служи на Бога, нито да го познаеш. "

Невидими са пътищата Господни, защото Дух Господен ги определя. Видими са пътищата на човеците, които служат на Бога, защото добрите им дела говорят за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...