Jump to content

10. Името


Recommended Posts

10. ИМЕТО

Вече бременна с Анжела в 6-7 месец отивам при Учителя да питам, какво име трябва да избера. Питам мога ли да го кръстя Ангел на баща ми и брат ми и казвам: „Този трети Ангел, дали ще бъде по-щастлив, тъй като баща ми умря на 39 г., отровен от инжекции, а брат ми на 23 г." Учителят като чу за името Ангел се зарадва и ми казва: „Много добре".
Искам да отгатна, кой дух иде, баща ми или брат ми. Учителят ме пита какво чувствам, че мисля дали е някой от тях? Разправям, че понякога се чувствам много спокойна, а друг път много нервна. Баща ми е бил спокоен, разсъдлив. Брат ми също тъй умен, разсъдлив, но нервен (това неспокойствие беше вследствие неговата болест - скоротечна туберкулоза, която тогава не се лекуваше). И Учителят каза: „Баща ти ще работи 2/3, а брат ти 1/3".
Роди се момиче, нарекохме я Анжела, порасна и като я наблюдавах успях да се убедя, че в нея 2/3 работеше баща ми и 1/3 брат ми. Проверката продължава и до днес, до моята 80-годишнина. Голяма проверка, хубава проверка. Та къде ще намерите това знание другаде? Та то се прилага в ежедневието ни.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...