Jump to content

13. Женската форма


Recommended Posts

13. ЖЕНСКАТА ФОРМА

В 1938 г. бяхме на Рила при 7-те езера, майка ми и аз с трите деца. Един ден, водейки Анжела за ръка вече на 3 години, гледаме една групичка и в средата Учителя. Естествено тръгнахме към групата. Спряхме се също и ние. Но Анжела не можеше да вижда Учителя. И тя с двете си ръчички разбутва сестрите, прави си място, казвайки: „Чакай и аз видя Учителя". Той я погледна, погали я и каза: „Той дошъл да си вземе, малко там не му достига". Катя Манолова (Зяпкова) казва: „Учителю, не е той, а тя". Учителят пак повтори същото: „Той, той, малко не му достига". Катя пак апострофира Учителя: „Не е той, а е тя". И пак същия отговор. На три пъти се повтори. Катя казва „тя", Учителят „той". Аз разбрах, че това е мъжки дух в женска форма. Наблюдавах я как расте, как се движи и как организира женското си тяло. Ожени се, роди дъщеря.
Женската форма работеше безотказно. И мъжкия дух в нея работеше безотказно. Каква мистерия има в живота. И какво знание имаше в Учителя, който ни го даваше по малко, на малки порции понеже ние бяхме още деца.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...