Jump to content

17. Завръщането на блудния син


Recommended Posts

17. ЗАВРЪЩАНЕ НА БЛУДНИЯ СИН

Ще разкажа за професорите. Чехски професори са били на екскурзия из Рила и посещават обекти където имат лагери и се насочили към нашия лагер на Рила. Научили за Учителя, попитали там приятели и се заинтересували и искали да отидат при Учителя. Докладват приятелите на Учителя. А Учителят така ги вижда отдалеч, става, оправя си дрехите така, стегна се и тръгна към тях да ги посрещне. Това беше трогателна постъпка. Учителят бе като баща. Като блудния син, който се завръща, бащата научил, че синът му си идва, така разкаял се от толкова годишно скитане и след като изхарчил всичкото състояние. Излязъл бащата и отишъл на срещата да посрещне синът си и му дава угощение. Така също и Учителят посрещна тия професори, имаше хубави разговори с тях така, като една хубава постъпка на Учителя, която трогва, на която и аз присъствувах. В.К.: В коя година беше това? Г.Д.: Това беше след 1935 г. В.К.: Слушал съм, че някакъв чех е докарал там на езерата някаква лодка. Г.Д.: А, тази лодка беше 1934-1935 г. Аз бях тогава на Рила с приятели с палатка и дойдоха тогава двама такива, американци ли бяха, поляци ли бяха, но мисля, че англичани бяха, доколкото си спомням с една гумена голяма лодка и измерваха дълбочината на езерата, на рилските езера и намериха там петото езеро за най-дълбоко, циркусът долу. В.К.: Значи 5-тото е най-дълбоко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...