Jump to content

10. Изцеление


Recommended Posts

10. ИЗЦЕЛЕНИЕ

Довеждат при Учителя един човек от града и го молят да спаси жена му, че е тежко болна. Учителят се обръща към него строго и казва: „Рекох, иди си, жена ти ще оздравее“. „Ама как ще оздравее?“ „Ще оздравее без илачи. Иди си, тя ще оздравее.“ Учителят е сърдит. Онзи си отива и ни разказва, че г-н Дънов бил много груб с него и го изпъдил от стаята. На следващия ден жена му оздравяла и на последващия ден идва мъжът на Изгрева да благодари на Учителя. „Г-н Дънов, благодаря ти, че жена ми оздравя. Не знам как стана, но според мен е редно да Ви благодаря, защото знам, че чрез Вас стана“. Учителят го гледа, усмихва се. „Прав си, че чрез мен стана. Но не съм аз, който е излекувал, но Духът чрез Мен изгони болестта от жена ти. Важно е, че тя оздравя и още по-важно е, че ти дойде да благодариш, защото това е почит и зачитане на Духът“. Онзи целува ръка и си заминава.
Мина известно време, идва един млад човек болен от охтика, т.е. от туберкулоза. Идва да иска помощ и да бъде спасяван. Оплаква се на Учителя и накрая Му иска 250 лв. Щял да ходи до Чирпан. Коленичи пред Учителя и Му разправя, че е от Братството. Учителят нищо не каза, но извади 250 лв. и му ги даде. Онзи си отиде. А брат Боев запита: „Ами аз този човек изобщо не го познавам. Какъв брат е той?“ Учителят продължава: „Отдалече го видях, че идва и виждам, че целият му дроб е почти разяден от болестта. Но той идва тук с лъжа и си рекох: Хайде, отивай си, за да не лъжеш повече. Той иска да се изцели, а лъже, че е от Братството. А Братството е една връзка, по която Божественото може да протече и да премине в него. Братството е състояние на Духът Божий, при което човешката душа идва в общение с него. Имаш ли в себе си тази връзка, ще получиш помощта. Нямаш ли я, ти се разминаваш с живота си“. Ето два случая, по които може да съдите за тази вътрешна връзка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...