Jump to content

23. И за тебе ще пея


Recommended Posts

23. И ЗА ТЕБЕ ЩЕ ПЕЯ

Веднъж бяхме няколко души братя с чайници на Витоша и като завря водата, почнахме да очакваме вече Учителя да пристигне. В това време пристигаха братя и сестри. По едно време гледаме вече Учителят пристига. Събрахме се няколко души братя и запяхме песента „На Учителя покорен“. Учителят излезе на полянката и така се случи, че тъкмо изпяхме думите: „тъй за Тебе ще живея и за Тебе ще умра“. Изпяхме значи песента, тогава Учителят се обърна към нас с думите: „Няма защо да умирате за мен, а ще пеете за мен“. Това нещо на мене много ми хареса и от тоя момент насам аз приех да пея „и за Тебе ще пея“. Даже веднъж някъде я пяхме и аз разказах случая с Учителя. На друго място го разправих пак, тогава там се случи брат Кирчо-лъвът му казваме. Понеже той работеше в печатницата и е вземал участие при печатането на песнарките и са питали Учителя за някои песни, та според някои било по-добре да се пее „и след Тебе ще вървя“. Според Кирчо-лъвчето, Учителят бил казал да не се изменя песента, а да се пее тъй както е дадена. Това го казах и на други братя. Брат Пеню Ганев беше също в групата и е чул лично от Учителя когато каза думите „и за тебе ще пея“. За мене въпросът за песента - на съзнание ли или какво, но аз пея думите „и за Тебе ще пея“.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...