Jump to content

45. Ясновидците на Изгрева


Recommended Posts

45. ЯСНОВИДЦИТЕ НА ИЗГРЕВА

Някои наши приятели обичаха да споделят и да казват, че имат духовна връзка къде с Учителя, къде с някои други наши заминали от този свят приятели и т.н. Може да са прави, а може и да не са, но те са длъжни да проверят наистина ли тези връзки, които правят са истински или не са. Учителят е говорил за тия работи на много места в беседите и становището Му за ясновидците, за съновидците не е от най-добрите. Не е, че няма наши приятели, които наистина правят връзка с Невидимия свят, но трябва човек да знае, че не всички връзки, които стават са истински и много от тях са подвеждащи. Учителят дава обяснение, че Черната Ложа, силите, които се занимават с неприятните неща в живота, имат знания, с които могат да приемат всякакъв образ какъвто пожелаят. Но понеже нямат развити добродетели, то добродетелите са неразвити в тях, затова ръцете им са деформирани и краката им са деформирани. За да не се забележи това, Учителят казва, че те си крият ръцете в ръкавици и краката в ботуши. Нашият приятел бай Иван имал един такъв син. Искам да кажа, че Учителят е казал, че ученика трябва да бъде буден, не само когато е в будно състояние, но и когато спи, пак да е буден. И да не изпада в заблуждаващи положения в каквито често изпадат нашите приятели при съновиденията си. Ето сънят на бай Иван: бай Иван сънува, че отива в едно помещение голямо, където са се събрали на една голяма кръгла маса много владици. Владици, които ядат и пият на масата най-различни ястия от месо и различни видове шишета с алкохол, каквито е имало на времето. Между тях той вижда образ, който е същия като Учителя. Стои и с всичките там владици яде и пие и в това време, когато бай Иван отива към тях, Учителят го вижда, образа,който има там и му вика: „Иване, ела и ти с нас да ядеш и да пиеш и ето ти едно шише да се почерпиш“. Бай Иван вижда това, обаче не може да възприеме, че Учителят и Той ще яде и ще пие и в същото време в съзнанието му изпъкват думите, които е казал Учителят за Черната Ложа и веднага погледнал ръцете на Учителя. Видял, че той е с ръкавици. Веднага бай Иван разбрал, че има работа с тия духове от Черната Ложа, но не се издава. Поема шишето от ръцете на образа на Учителя и както го поема в ръката си с гърлото на шишето и замахва и ударва Учителя по главата. Преди още да нанесе удара, изведнъж всички владици и образа на Учителя се обръщат в дяволи. И бай Иван разбира, че наистина е имал такова видение и е бил поставен на изпит, дали в сънят си ще бъде в такова будно състояние. В допълнение искам да кажа, че в някои от беседите има изказвания на Учителя за тия съновидци и ясновидци.
Ето почти дословно предавам какво каза Учителят за няколко наши сестри, които са ходили при една ясновидка. Буквално така казва Учителя. „Преди няколко дена срещам три-четири от нашите сестри, от възрастните, ама от напредналите, питам ги: „Къде бяхте?“ И те Ми отговарят: „Ами при един ясновидец“. „И какво ви каза тоя ясновидец?“ „Ами нищо особено не ни каза.“ „Ами аз ви питам, колко пари ви взе тоя ясновидец?“ „Ами по 500 лв.“ И Учителят продължил: „Аз ги зная тия ясновидци. Те не са свършили и първо отделение и дори някой път те даже и мен се мъчат да ме подведат“. Но в друг пасаж, в друга беседа казва така: „За да стане човек ясновидец той трябва да се превърне в един съвършен инструмент. Не може да вземеш една дъска, на нея да опънеш четири тела и от нея да излезе нещо като цигулка. Не, тази дъска трябва да се превърне в съвършен инструмент, а че и да слезе отгоре върху нея и един маг и чак тогава от нея може да излезе нещо. И заради това нашите приятели като Петър Филипов, Велко Петрушев и други приятели около Велко Петрушев и около Петър Филипов си мислеха, че са съвършен инструмент. Ами не, не бяха съвършен инструмент и заради това изпаднаха в такива положения да приказват неща, които нямат нищо общо с истината. Когато природата иска да каже нещо на някого, то тя го казва на него и не търси друг да му го каже, че той да го казва на други. Такъв пример Учителят дава с Мойсей и един овчар. Мойсей движейки се из планината срещнал един овчар и гледа, че овчаря се весели и наклал един голям огън и на него пече едно агне и се радва и играе около огъня. Мойсей го пита: „Защо си толкова радостен, защо толкова играеш?“ „Ами Господ ми каза, че ще ми дойде на гости и аз сега пека това агне, като дойде на гости да има с какво да го гощавам.“ А Мойсей се обърнал и му казал: „Хъм, Той пък Господ няма друга работа, че с теб сега ще се занимава и ще ти идва на гости“. Овчарят се натъжил и понеже знаел кой е Мойсей помислил, че наистина може да се е излъгал в това и загасил огъня и се омъчнил. А Мойсей си продължил пътя. Обаче след малко Господ се явил на Мойсей и му казал: „Ти откъде знаеш, че аз не съм обещал на овчаря, че ще Му отида на гости? Сега ще се върнеш и да му кажеш, че не си знаел това и да му кажеш, че Аз ще му дойда на гости“. Мойсей изпълнил точно поръката на Господа, върнал се и му казал: „Братко, извинявай, аз не знаех, че Господ ти е обещал, че ще ти дойде на гости, обаче сега Той ми каза, че наистина ти е обещал и ще ти дойде на гости“. И овчаря станал и запалил отново огъня и започнал пак да се весели, а Мойсей си отишъл. Овчарят играл, веселил се, играл, веселил се, най-после се изморил и заспал. В това време дошли разни диви животни, гарги и изяли опеченото агне и след известно време овчаря като се събудил видял, че агнето е изядено и си дал своето обяснение: „Ех, Господ е дошъл, видял че аз спя и за да не ме буди, изял агнето и си отишъл“. Ето защо с всичките тия съновидения ясновидци, съвременни пророци, че един видял това, че видял за теб онова, или Господ му казал или Учителят му казал за тебе така и така. Ако Учителят иска да каже на някого нещо, Той ще му го каже точно на него, както го е казал и на овчаря. Няма защо да има посредници между Учителя и нашите приятели и на много места в разказите на нашите приятели се вижда, че те наистина са имали връзка директно с Учителя, не е имало нужда от някакви посредници. А когато се явят тия посредници, обикновено нещата се развиват в неблагоприятен аспект. И от там идва отклонението. Има един Бог, един Учител и едно Слово. Чрез Словото на Учителя Дънов ще се доберете до Великият Учител, а чрез Него до Бога. И тогава ще се осъществи връзката: Бог - Учител - Слово и ученик. Това е истинския път на ученика.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...