Jump to content

4. Гостът на дъщеря ми Косена


Recommended Posts

4. ГОСТЪТ НА ДЪЩЕРЯ МИ КОСЕНА

Живеехме там гдето е новата къща на синът ми. Там имаше стара къща. И там живеехме. Аз още пиянствувах. Имах една дъщеря, казваше се Косена. Една вечер като дойдох от кръчмата, вечеряхме и тя взема едно малко столче и с него отиде с майка ми да спи в мазето. Какво да кажа, примитивна работа. Те спяха там. Друга вечер Косена пак взема столчето и аз й викам: „Косено, защо вземаш столчето, нали отивате с майка да спите?“ „Слушай“, каза „татко, при мене идва един дедо, пък седи до кревата и ми разправя много хубави работи, ще му носим столчето да седне и тогава да ми разправя да не стои прав“. А я не разбирах нищо от такива работи и й казвам: „Какъв старец, някой дявол те лъже!“ Точно така както си беше. Но детето ме не слуша. Вечер отнася столчето и сутрин си го донася пак горе. И продължаваше така. И ние като намерихме вече Учителя, почнахме да идеме на беседи, и една сестра ми даде един портрет от Учителя. И портрета беше в джоба ми. Като се върнех от София събличах по-официалните дрехи и обличах работните. И донесох тоя портрет и го оставих на масата, а детето беше навънка. Като влезна Косена отвънка, а тя беше тогава 10-11-годишна, уплаши се. Казвам й: „Защо се плашиш, ма?“ „Ами“, казва „от къде намери този портрет?“ Казвам: „Купих го“. Излъгах я. „Ето този дето идва и седи въз кревата ми и ме учи, а ти не даваш стол да му носим да седне. Той е същият“. И тогава разбрах, че Учителят е тука.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...