Jump to content

10. Възглавници за празни столове


Recommended Posts

10. ВЪЗГЛАВНИЦИ ЗА ПРАЗНИ СТОЛОВЕ

Преди години седим на балкона и като наблюдавам, по улицата идва една жена. И право иде на мойта къща. наблюдавах я и дойде при мене, носи пълен чувал и пита: „Къде е на Учителя стаята?“ Казвам: „Тук, у тази къща“. „Може ли да ми отвориш?“ „Мога.“ И отворих вратата, влезна тука и развърза чувала и започна да слага на столовете възглавнички. Натура на всички столове възглавнички. После ме пита: „Учителя къде е държал беседи?“ Казвам: „Тука, у големата стая“. „Отвори ми и там.“ Отворих и там. „Къде е седял Учителят?“ „Ето тука“, казвам. Тури Му една специална възглавница за Него и там имаше четири стола и на них сложи възглавници. „Довиждане“, каза. Питам: „От къде идеш и защо носиш тия възглавници?“ „Аз идем от Унгария и унгарка съм и знам, че няма на столовете на Учителя у стаята възглавници, купила съм ги и ги носим и ги поставих и сега довиждане.“ „Ами като си унгарка откъде знаеш български да говориш?“ „Слушай, не български, аз знам седем езика“. И така си свърши работата и си замина. Къде отиде не знам. Това е била унгарката. А по време на Учителя не трябваха възглавници на никой. А сега им требе, защо им требе? Кога нема Учител и столовете са празни и никой не седи на тях. Отговорете ми, че не знам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...