Jump to content

20. Благодарността на камъка


Recommended Posts

20. БЛАГОДАРНОСТТА НА КАМЪКА

Бяхме на Рила, както всеки път, летувахме на 7-те Рилски езера. Гледам, че Учителят е близо до кухнята. Сам е и искаше да укрепва там един малък бряг. Аз отидох при Него и почнах да Му помагам. След малко дойдоха и други да се включат в общата работа. Вадихме камъни и ги туряхме там, където Учителят искаше и зидахме някакъв малък зид. Точно зад ъгъла на зида трябваше да се донесе голям камък. Аз намерих такъв, но той беше доста голям и беше на известно разстояние. Аз се запретнах, извадих го, понеже беше полузатрупан, стиснах със зъби, вдигнах го и на почивки го занесох. След като го донесох и спуснах на земята Учителят рече: „Ангеле, камъкът ми каза, че бил много доволен, че ти си го носил“. Аз се изненадах и го огледах, но вече с други очи. Сложихме го внимателно, като преди това го бях измил от полепналата пръст. Стана чуден ъгъл. После като минавах покрай зида, винаги потупвах камъка и му казвах: „Здравей, братко, ти сега вършиш много добра работа“. На следващия ден Учителят започна да говори за символите в природата. Че природата не е мъртва, че е жива и че зад всяка форма има един дух затворен в нея. Тогава Учителят ме погледна лекичко и каза:“ За това аз ви напомням да бъдете внимателни тук със скалите, камъните и дърветата, защото в тях са затворени много същества и ако вие сте внимателни към тях, то и те ще бъдат любезни с вас. А не да се връщате от екскурзии с наранени крака и ръце, че и осакатени дори“.
Колкото пъти минавах покрай моя камък, усмихвах се и се опитвах да разговарям с него. Почитта ни беше взаимна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...