Jump to content

10. Корито за пране


Recommended Posts

10. КОРИТО ЗА ПРАНЕ

Беше неделен ден по време на събора в Търново. Ние сме до колибата, а една сестра извадила коритото и започнала да си пере бельото. Чистница, иска тука да си изпере, после да си провиси бельото на тела да го развява вятъра докато изсъхне. Ама тука са стотици мъже и гледат как бельото й ще се развява като бяло знаме на чистотата. Ето че Учителят ме извика и каза: „Иди й кажи на сестрата да прибере коритото с прането“. Отидох и предадох думите Му, но тя не обърна внимание и продължава да си пере. Втори път ме прати Учителят при нея: „Иди при оная чистница, дето си пере гащите и й кажи да си прибере коритото“. Аз пак отидох и предадох нареждането на Учителя. Но тя недоволно ме погледна и каза: „Ние сме от новите хора. Това тук няма никакво значение, че си пера гащите и други неща“. Трети път ме прати Учителят. И аз отивам и строго й казвам: „Прибери коритото, защото ще ти го захлупя на главата“. Тогава чак тя-отстъпи и прибра коритото с прането. Тя не можеше да разбере защо Учителят й нарежда да прибере коритото с прането. След това Учителят ми каза: „Ако я видят свещениците и външни хора как е простряла прането си с гащите и други неща, ще започнат да злословят. А ние не трябва да ги дразним. А като видят братята тук на простора прането ще се заглеждат в него, на някои ще почнат да текат лигите, други да си подръпват мустаците, а трети да си гладят брадите. Ако тя е дошла за това да си заминава. Това е събор за братя и сестри, а не за мъже и жени“.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...