Jump to content

14. Загубеният документ


Recommended Posts

14. ЗАГУБЕНИЯТ ДОКУМЕНТ

Брат Галилей беше загубил някакъв документ и не можел да си го намери. Търсил го няколко дни, а този документ е много важен и му трябва в службата където работи. Накрая се престрашава, поради своята немарливост и отива при Учителя и Го моли да му помогне да намери така този важен документ. Той му казва: „Иди при Юрданка, тя ще ти каже къде е този документ!“ Брат Галилей идва при мене и ми разказва целият случай. Аз се концентрирах и му казах: „Паднал е зад леглото!“ Той отива, проверява и го намира. Дойде, благодари и отива и пита Учителя на какво се дължи това? Той му казва: „Ученика трябва да притежава будно съзнание. Това означава, че всеки момент и час от деня, където се движиш и каквото правиш, съзнанието ти да присъствува във всеки миг и там където се докосне да прокарва и да оставя една светла нишка, която да представлява свръзката между нещата и явленията. Като я има тази нишка, човек винаги може да се върне по нея и да проследи какво се е случило не само вчера, а години назад. Това е будност на съзнанието.“
А пък аз, Юрданка, само се съсредоточих и открих къде се намира документа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...