Jump to content

36. Скъпоценният камък


Recommended Posts

36. СКЪПОЦЕННИЯТ КАМЪК

Десет месеца прекарахме в Мърчаево като едно голямо семейство. Ходехме на Витоша, на хижа Острец, обикаляли сме месността и сме оставяли да преспим там по един-два дена. Затова място Учителят казваше, че има голямо духовно посещение.
Ходехме на минералният извор в Рударци, минавахме през горичката над извора и там сядахме на почивка. Имаше два бука големи, там сядаше Учителят и ни говореше за извора, за дърветата, за природата, за всичко, което ни обкръжаваше. Идвахме на извора да си правим бани, перяхме се там и си носехме вода за пиене. Учителят ми беше подарил един златен пръстен с чуден камък и като се гледаш в камъка виждаш чуден пейзаж. Един ден както съм прала дрехите на рударския извор ми е паднал камъка от пръстена във водата без да забележа. Връщам се в Мърчаево и виждам, че ми няма камъка от пръстена. Умъчнена отивам при Учителя и Му казвам как съм си загубила камъка на пръстена. Той се посъсредоточи: „Иди на извора утре по- рано и погледни във водата и ще го видиш“. Аз станах сутринта, отивам на извора и гледам във водата, а тя беше много бистра и го видях. Бръкнах с ръка и си го взех. Радостна се прибрах, съобщих Му новината и тогава ми каза: „Не пери повече с него! Пази го! Това е един светъл дух вграден в камъка. Това е скъпоценен камък“. Този подарък от Учителя го запазих, а на вас разказвам историята на скъпоценния камък.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...