Jump to content

45. Гръмотевицата


Recommended Posts

45. ГРЪМОТЕВИЦАТА

Намираме се няколко сестри при Юрданка Жекова на разговор. След малко на вратата се тропа и сестра Янка от ул. „Бъкстон“ пристига малко разстроена. „Сестра Юрданке, знаеш ли каква сцена ми направи моя син днес? Грабна портрета на Учителя, който беше закачен на стената в хола и отива към балкона, за да го изхвърли навън, та тоя портрет да не го виждам вече там. Аз припищях: „Как можеш да говориш така, като аз от малък съм те водила при Учителя и Той те е благославял“. Измъкнах портрета от ръцете му и го прибрах. Но толкова ми е мъчно, че дойдох да ти се оплача.“
Юрданка я изслуша най-сериозно и отсече: „Момчето ти ще пострада“. Ние останалите се опитахме да смекчим обстановката, но Юрданка беше непреклонна. „Това ми каза моят ръководител да ти предам.“
След един месец, той и малкия му син отишли да берат ягоди в едно село при приятели. Към обяд се задава буря и дъжд и те застанали всички под едно дърво.А той, синът й излезнал на дъжда, за да го намокри, защото чувал, че такъв летен дъжд е полезен. Съблечен бил гол по гащета и изведнъж се чува трясък и гръм пада от небето и го убива на място. След няколко дена дойдоха и ни съобщиха, че онзи, който искал да къса и хвърля портрета на Учителя от балкона го сполетяла беда. Ударил го гръм и го убил на място.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...