Jump to content

52. Истинският комунизъм


Recommended Posts

52. ИСТИНСКИЯТ КОМУНИЗЪМ

Веднъж Методий Шивачев излизат с Учителя от дома на Гумнерови, където живее, за да направят своята редовна разходка на мястото на Баучер. Къщата, в която живее Учителят е била къща близнак, като от другата страна е живеела баба Параскева със своите деца. Синът й Георги Димитров по същото време отваря вратника и излиза на улицата. Той поздравил Учителя и тримата тръгват заедно. Отначало говорят за обикновени работи, но по едно време Георги Димитров се обърнал към Учителя: „Г-н Дънов, ние с Вас се борим все за благото на тоя народ, как да го подобриме. Кажете ми, ще дойде ли комунизма в България“ Учителят му отговорил: „Ние се борим по различни начини. Аз с Любовта, а вие с насилие. Комунизмът ще дойде в България, но ще бъде „недоносче“. След това Учителят се обърнал към Методий: „Кажи Методий кога ще дойде комунизма в България?“ „Аз мисля, Учителю, че до 2100 година ще дойде.“ Тогава Учителят добавил: „До 2200 година ще настане истинския комунизъм, тогава няма да има граници и хората ще пътуват накъдето си искат без визи. Ще работят по 2-3 часа на ден, а другото време ще употребяват за културни нужди“. Така завършил този разговор. А ние проверихме от 1945-1990 г. думите на Учителя за родилото се „недоносче“. Излезе наистина „недоносче“.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...