Jump to content

4. Цигуларят ще отива войник


Recommended Posts

4. ЦИГУЛАРЯТ ЩЕ ОТИВА ВОЙНИК

Опитности с Учителя, които съм имала? Имам само една, което наистина ми е чудно. Влади го бяха мобилизирали след 9.IX.1944 г. да върви войник. А Влади не е служил войник, той си изкара войниклъка в Царския оркестър като цигулар и не знаеше пушка да държи и го пращат войник. Нали в Сърбия големи боеве бяха. И аз в паника качвам се горе при Учителя, чукам. „Какво има?" Нали Той ни знае откакто бяхме мънинки на 4-5 години. Казвам: „Учителю, знам че много обичате Влади, получи мобилизационно, трябва да замине". Той казва: „Какво трябва да направя?" „Не знам, Вие знаете. Ами той не е бил войник. Не може пушка да държи". И тъй просто плача и само толкова и си бягам, слизам по стълбите надолу и си отивам. След 2-3 дена отменя се мобилизационното, мобилизират го в радиото. Учителят ли е казал на някого нещо по неговите невидими пътища ли го направи, не мога да ви кажа. Свекърва ми, ние и от нас никой нищо не направи, не мръдна пръста си. На кого да отидеш да кажеш, нали знаеш какво е като получиш мобилизационно. Даже бях му приготвила вече вълнени чорапи и други работи. След 2-3 дена идва Влади и казва: „Знаеш ли днес бях в радиото, казват отменено било да замина за фронта, мобилизират ме в радиото". И така се разреши въпроса. Та затвори му се желязната врата, но Учителят отвори медната врата та през нея премина Влади и остана в радиото.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...