Jump to content

6. С МОЙСЕЙ В ЕГИПЕТ


Recommended Posts

6. С МОЙСЕЙ В ЕГИПЕТ

Преминавах през бурни вътрешни преживявания на всяко едно от преражданията си през времето на Школата на Учителя. От една страна бях свързан с баща ми, който бе свещеник и целият ми род до пето коляно бяха свещеници и бяха свързани с тези духове от православната църква, а с тази верига шега не бива и човек трудно можеше да се откачи от нея. От друга страна от тази верига духове започнаха битка срещу Учителя по всички фронтове - преса, вестници, сказки, амвони и пр. Аз не можех да бъда безучастен и заставах в защита на Учителя, защото познавах много добре свещеничеството в онези времена и техните методи и прийоми на действие. Много пъти пред Учителя съм заставал в Негова защита. Той се усмихваше, потупваше ме по рамото. Аз бях винаги добре дошъл при Него. Когато ме виждаше да идвам, Той оставяше другите приятели, идваше при мен, бащински ме прегръщаше и питаше: „Какво има ново, Симеоне?" Аз разпалено говорех, обяснявах. Той ме изслушваше, казваше ми по някоя дума и ме оставяше и отиваше да си довърши разговора с другите. Това правеше впечатление на всички, че съм най- приетия брат в расо. Идвах понякога с расо, нали бях дякон, а понякога и с цивилни дрехи. Бях едър, висок, снажен, с брадичка. Боже, какви години бяха тогава. В мене тогава бушуваха бури, урагани, носеха ме вълните на живота. И затова Учителят ме приемаше веднага, защото аз се задавах и отиват към Учителя, а зад мен и в мен из бездната на миналото изригваха вулкани и можеше всичко това да сте стовари върху някой друг на Изгрева. А тези сили можеха да пометат и Изгрева. Затова Учителят ме прегръщаше и питаше: „Симеоне, какво има ново към тебе?" И аз се отприщвах и говорех и се разтоварвах по този начин. Веднъж се оплаках: „Ами, Учителю, само на мен ли се случва всичко това?" Учителят ме погледна, усмивката Му изчезна и строго каза: „Някога теб и Мойсея ви изпратихме в Египет за работа. А вие взехте с него, та убихте египтянина. И с това забавихте плана на Небето с 40 години и се изпуснаха благоприятните условия и Небето трябваше да промени основно своят план. Внимавай да не го убиете отново, защото и Мойсей е тук и египтянинът е тук в Школата и ще се срещнете отново". Пред мен и очите ми се отвориха дверите на миналото от Великия Учител и като на филмова лента премина цялата история в главата ми описана в Библията, но вече с действуващи лица и събития. Това трая кратък момент и после отново всичко се затвори и заключи пред съзнанието ми. Паднах пред краката на Учителя и пророних: „Прости ми, Учителю, че не сме изпълнили волята Ти". Той ме вдигна с ръце и ме поведе приятелски под ръка. Остави ме на беседката да размишлявам, а Той лекичко се отдалечи. Какво да размишлявам? Та аз видях една Истина за Учителя и Неговата Школа.
Изминаха много години и десетилетия от тогава. Аз срещнах Великият Учител. Бях в Школата Му. Едно правех, друго не правех. Изобщо бях изтъкан от противоречия, които бяха завързани като ченгели на синджир. Едно развързвах, а друго се връзваше. Такъв ми бе пътят. Не можех да се справя с всички противоречия. Учителят ми бе дал методи, които не изпълнявах. Каза ми неща, които не послушах да изпълня. Изгубих благоприятните условия и времето за това отмина. Кому да се сърдя? На себе си ли? По едно време си казах: Ами къде е Мойсей? Нали Учителят каза, че с него ще се срещнем? Но не се срещнах с него по времето на Учителя. Но десетилетия след заминаването на Учителя аз се срещнах с него. Той дойде, за да свърши с мене една работа, на която аз му се съпротивлявах. Накара ме и ми се наложи. Нямаше как. Познах го, че по прераждане беше той. Говоря за личността на Мойсея, а не за онзи Божествен Дух, който водеше израилтяните през пустинята, през деня като огнен стълб, а през нощта като огнено кълбо през пустинята. Човешкият дух е едно, а Божественият Дух е съвсем друго и тия неща не трябва да се смесват особено, когато говорим за прераждането. Само че между нас имаше човешка разлика от онези 40 години, които той прекара в пустинята в уединение, за да изплати кармата си. Значи в Школата на Учителя се събрахме всички от Стария, че и от Новия Завет. Аз бях дошъл по-рано, а той по-късно. Защо ли? За да ги изведе от Египет и да ги прекара през пустинята. Това трябваше да стане, защото след заминаването на Учителя всички попаднаха под робството на Египет. Сега трябваше някой да ги прекара през пустинята и да ги заведе в Ханаанската земя. Трябваше да ги прекара с Божия Дух, който да върви пред тях като огнено кълбо през нощта и като стълб през деня. Сега това е Словото на Учителя. Само чрез Него можете да минете през пустинята и през деня и през нощта на вашия живот. Аз няма да мога да мина с Мойсея. Аз направих престъпление пред себе си. Аз изгорих книгите на Учителя в едно от моите големи падения и големи разочарования през живота. Изгорих всичко - снимки, лични, семейни, архив и с тях изгорих и беседите на Учителя. И зная, че ще отговарям за това. И с вас няма да мога да мина през пустинята. Аз ще остана за следващата епоха. А единственото ми спасение е в това, да се изнесат онези неща, които аз като една душа успях да преживея през Стария завет, който течеше у мен. Това е за поучение за вас и голям урок за мен засега и за в бъдеще. На времето с Мойсея убихме египтянина, по времето на Христа предадохме Богочовека на разпятие, а по времето на Учителя - изгорихме книгите Му. Е, какво ще кажете за това? Изпити ли? Не това е най-великото непослушакие, което може да съществува и на земята, и на Небето. Това ви го изповядва онзи, който бе целувал ръка на Великия Учител и който не послуша и не изпълни нито една дума от онези Слова, които Той му говори бащински като на син. Но синът не стана син, защото синът изпълнява заръката и повелята на бащата. Оставам за следващата епоха. Дано тогава да проявя послушание и да се справя с неразрешените задачи по времето на Мойсея, Христа и Великия Учител. Амин.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...