Jump to content

11. САМОЗВАНИЯТ АДЕПТ


Recommended Posts

11. САМОЗВАНИЯТ АДЕПТ

Невена Неделчева беше учителка. По-късно тя бе изпратена в Скопие. Аз също бях изпратена през 1942/43 г. в Скопие и бях там с децата си и работех като служителка в пощата. Там се бяхме събрали от братството една група от около 20 човека. Сутрин излизахме на една височина да чакаме изгрева на слънцето. Бяхме добри приятелки с Невена Неделчева. Тя имаше връзка с Лулчев, беше до него, имаше порабощение към Лулчев. Тя живееше при него, но се страхуваше от него. Беше в пълно негово подчинение с уважение и страх от него. Често споделяше с мене: „Когато съм при брат Лулчев едно отношение имам към Учителя. А като отида с пълнота към Учителя, имам към Него друго отношение. Тогава се отдалечавам от брат Лулчев. Той това усещаше и ме ревнуваше". Аз й съдействувах там в много отношения и освен това моите родители бяха също там и я канехме често да ни гостува. Симеон беше ходил при Учителя, за да го пита как сме и какво правим в Скопие. Не ни пише писмо, но за да получи сведение от нас той отива при Учителя и пита: „Учителю, как са моите хора в Скопие и какво правят?" Учителят се усмихва и отговаря: „Добре са, Симеоне, а без тебе са още по-добре". „Ами жена ми тъгува ли за мен?" „Колкото ти тъгуваш за нея, толкова и тя тъгува за тебе, защото си има деца и родители, с които да се занимава и на работа ходи. А тя има за задача да помогне на Невенка, да се освободи от Лулчев и то в Скопие." Това нещо ми го писа Симеон в едно от редките му писма. Как съм помогнала на Невенка не зная. Онзи беше я обсебил и тя му слугуваше като робиня. Той беше самонадеян и самозван адепт.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...