Jump to content

РУСАВА СТОЙЧЕВА. 1. ДВАМАТА БРАТЯ


Recommended Posts

РУСАВА СТОЙЧЕВА

1. ДВАМАТА БРАТЯ

Димитър Янушев Стойчев е роден на 31 януари 1910 г. в Петрич. Той се е запознал с Учението през 1934/1935 г., когато брат му Ангел Янушев Стойчев е бил на Изгрева. Той се бил върнал в Петрич, където се разболява много тежко от тропическа малария с много висока температура. В Петрич той живеел с майка си, която се суетяла край него и се чудела какво да го прави, защото тогава в Петрич имало само един лекар. Тя искала да го повика, обаче Димитър казал: „Няма нужда от лекари, аз сам ще се лекувам. Не зная дали сънувах или не, но ми се яви Учителят, който ми каза да пия гореща вода и ще оздравея! " Така той започнал да пие гореща вода и продължил докато оздравял. Майка му се почудила, когато той оздравял. Това са неща, които той е споделял с мене и лично ми ги е казвал.
Брат му Ангел Янушев Стойчев живеел на Изгрева и следвал музика. Той живеел при с. Веска Козарева, после при Парлапанови и след това си купил една барачка, където впоследствие живял. Моят съпруг му е идвал на гости на Изгрева многократно и след това започнал да посещава събранията на Братството в Петрич. Той ходел редовно на беседи, правел си извадки и изобщо бил ревностен. През 1939 г. посещава Рила и след това почти всяка година ходи на Рила. Димитьр имаше връзка с чужденците, защото той беше есперантист.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...