Jump to content

3. СИЛАТА НА ВЯРАТА


Recommended Posts

3. СИЛАТА НА ВЯРАТА

След това през 1939 г. отново заболях. То не е болест, но менструация ми идваше на 10 дена, на 15 дена и така много отслабнах. И се чудим какво да правим, а мъжът ми вика: „Освен при Учителя да отидем". И решихме да отидем, взема си той пет дена отпуска и тръгнахме, обаче Учителят го няма. Срещнахме две сестри, които отиват на Рила от Ямбол. И като отидохме в София на Изгрева казаха едни, че в сряда ще се върне, други казват в неделя. Обаче никой не знае положително. А ние нямахме време да чакаме. И в туй време идва един дълъг рейс и спря на Изгрева на празното място там. И мъжът ми попита: „Къде отива тоя рейс?" „На езерата, да взема чужденците." Тогава имаше от няколко страни чужденци. И ние сега можем да отидем, но как да отидем, когато аз съм с висок ток, с бяла шантунгена рокля само за града, за Изгрева съм и също и мъжът ми е облечен в костюм. Добре, но видях една наша сестра близка от Ямбол, която имаше къща на Изгрева. „Аз ще ви дам дрехи." И ми даде обувки, дрехи и на мъжът ми и тръгнахме. Качихме се на рейса и заминахме. Стигнахме вечерта, както и да е, сутринта Учителят не отиде на изгрев на Молитвения връх, а на по-низкото място, сега там е кухнята им, там спря да говори и аз като Го видях най-напред, нали 10 години не съм Го видяла, ми се видя толкова освежен, подмладен и толкова така хубав и веднага като ми рукнаха сълзи. Притеснявах се, аз бях много стеснителна и как ще кажа на Учителя болката ми - не е на ръка, нито на крак. Да кажа: „Учителю, тук ме боли", да му покажа, много се стеснявах. И когато отидох да Му целувам ръка, като рукнаха сълзи от мене, течат така в изобилие и наведох се да Му целувам ръка и: „Учителю, страдам!" Само това проговорих, нищо не можах повече да кажа. Само слушам, цялата съм в слух, какво ще ми каже, да го изпълня. Учителят каза: „Рекох, вяра, вяра и само вяра. За предпочитане е реките да текат, отколкото да спрат". И аз вече разбрах, че Учителят ми схвана мисълта и това беше. После отидохме на беседата. Превеждаше една сестра от Бургас, казваше се Елена Каназирева, защото французите слушаха, пък Учителят говореше нали на български. И така мина беседата сутрешната, мина 10 часа. Към 2 часа обядвахме. Учителят организира екскурзия до Урдините езера. И всички чужденци, българи, всички отиват. И аз като чух, още не сме обядвали. И викам на мъжа ми: „Аз тръгвам с Учителя". „Абе чакай да се нахраним, ще ги настигнем." „Не, не, веднъж ми се е отдало случай да отида с Учителя на екскурзия. Тръгвам веднага с Него, по стъпките Му." И отидох, спуснах се по пътеката надолу и отидох. И когато стигнахме до езерото там накрая откъдето се тръгва вече за нагоре за Бебрека, заварих ги тъкмо вече се бяха събрали. Като тръгнаха сега, мен ми прави впечатление, че върви с Учителя един млад, хубав човек и все задава въпроси на Учителя и Учителя така охотно му отговаря. Но Той върви и стръмно да е и каквото да е Учителят върви по пътеката, а той отстрани от лявата Му страна и непрекъснато задава въпроси и след туй научих, че този брат бил Методи Константинов. И отидохме на екскурзията, правиха снимки. Имаше от гр. Рига една сестра Елена, подписваше се на скалите „Елена-Рига" и така мина екскурзията, върнахме се. Аз мислех, че като си отида ще оздравея, а то веднага оздравях. То в същия момент станало оздравяването ми. И като да е, сестрата каза на Учителя: „Учителю, всички, които са идвали тука все дъжд ги е валяло, все бани правели един вид, окъпани идвали, пък нас само една лека росичка така ни зарося малко, нямаше голям дъжд". А Учителят казва: „Рекох, къпаните нямат нужда от баня!" Това беше 1939 г. за излекуването ми.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...