Jump to content

8. ПАЛТОТО


Recommended Posts

8. ПАЛТОТО

Методи Константинов работеше след 9.IX.1944 г. в едно министерство. Там е изпълнявал ролята на шеф на един отдел. Но вече след промяната на политическата обстановка в този отдел бил назначен един партиец-комунист, като представител на новата власт и започнал да го тормози непрекъснато. Методи се пита, дали не е време да напусне тази служба и дни наред мисли вече върху това. Но решава да отиде в Мърчаево и да пита Учителя какво да прави в случая. „Учителю, аз мисля да напусна министерството!" „Защо, Методи? „Много ме тормозят вече." Учителят протегнал ръка и посочил горе стаичката си в Темелковия дом. „Е, отиди горе и от горния долап извади едно черно сако. Донесе го тук!" Донася го. Казва му: „Облечи го и по никой начин няма да сваляш това сако". Методи се връща в София и на следващия ден отива на работа със сакото подарено от Учителя. Не може да повярва на очите си. Среща навсякъде коренно ново и напълно различно отношение. Уважение вече имат всички към него. Любезен е и внимателен вече към него онзи партиец, който му е бил новият началник. Оценили работата му и така той останал да работи в същата служба. Та някой път враждебното отношение на хората към теб се дължи на причини, които са в теб. Но ако някой ти надене върху главата шапка-невидимка, то ти ставаш невидим за злото и видим за доброто. Тук ролята на тази шапка-невидимка изигра палтото подарено от Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...