Jump to content

2. ВЕГЕТАРИАНЦИ И БАНДИТИ


Recommended Posts

2. ВЕГЕТАРИАНЦИ И БАНДИТИ

След като се върнах от Варна и исках да бъда вегетарианка, там се запознах с Братството и после в София с Учителя, реших значи да бъда вегетарианка, обаче вкъщи ми пречеха. Брат ми казва, че ако не ям месо ще се изтощи организмът ми и ще умра. Влияеше много на майка ми и даже веднъж майка ми, за да ме сплаши подгони ме с нож. Аз, за да се отърва от ножа, минавайки ножът ме закачи, разряза ми малко едната вена, бликна кръв и тя изведнъж се спусна и каза: "Чедо, не съм искала да те порежа, само да те сплаша, за да почнеш да ядеш месо". Вързаха ми ръката добре, стегнаха я и кръвта постепенно спря. След това помолих майка ми да отидем на Изгрева двете на беседа в десет часа. Майка ми се съгласи. Отидохме. Тя остана очарована от беседата. Учителят бил зает с някаква важна работа и беседата прочете брат Симеонов. Майка толкова хареса беседата, че като се върнахме вкъщи тя каза: „Пък нищо лошо няма там. Толкова хубаво. Хубава беседа. Нека да я пускаме да отива там". Брат ми непреклонен: „Не! Няма да я пускаме там. Или тука ще стои затворена и ще се храни само с хляб и вода, за да се реши веднъж да остави вегетарианството, или да отива там и да яде месна храна". Аз помислих, помислих, реших да ям месна храна, но да отивам да слушам беседите в 10 часа. Когато Учителят изнасяше беседа, по средата погледна към мен, разбра, направи връзка с мен и каза: „Някой се страхува да не ги нападнат бандити. Като видят, че идват бандитите те се окалват да не ги познаят бандитите. Е, и вие искате да се окаляте да не ви познаят тъмните духове, но всичко ще се оправи". Тогава бях накарала и майка ми да дойде да чуе беседата. Като се върнахме вкъщи, сготвили гювеч с месо. Майка ми избра най-хубавата мръвка от гювеча и ми поднася чинията с яденето. Аз забодох с вилицата малко от зарзавата, сложих го до устата си, но чувствам, че не мога да го преглътна. Толкова ми е мъчно да се простя с вегетарианството, за да мога да отивам на Изгрева, но... разплаках се и майка ми тогава се трогна и каза:" Пък нека да яде тогава само вегетарианска храна, щом толкова й е мъчно и не може да преодолее това чувство, да се прости с вегетарианството, нека пък да яде само вегетарианска храна". Тогава един месец ме държаха само на хляб и вода. И аз заваря вода сложа малко солчица, опека лютива пиперка, за да ми замирише на нещо, защото не ми се яде само така хляб и вода. И около един месец и половина съм яла така попара. И най-после така се стекоха обстоятелствата, че майка ми я заведох на Изгрева, че тя се застъпи за моето вегетарианство, а брат ми тогава се разсърди, че щяла съм да умра, организма ми ще се изтощи ако не ям месо. А пък как ме оставиха на хляб и бода? Мислиха, че ще склоня да се простя с вегетарианството. Но аз не отстъпих. Тогава Учителят пращаше брат Георги Йорданов. Всеки ден той с колелото идваше. Свири и аз излизам. Той казал на брат Боев: „Трябва да правим връзка със сестрата, защото тя сега е в такава беда, такива изпитания има, каквото никой в момента на Изгрева няма. Трябва да й помогнем. Да правим всеки ден връзка с нея". И останалото ви го разказах. Във Варна познавах само Георги Йорданов. Затова Учителят него го изпращаше чрез брат Боев. Връзката бе осъществена и аз по нея преминах на другия бряг, където бе Изгревът и Учителя.
Разказала: Анка Георгиева

Записала: Марийка Марашлиева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...