Jump to content

8. УЧИТЕЛЯТ УДЪЛЖАВА И СКЪСЯВА ЖИВОТА


Recommended Posts

8. УЧИТЕЛЯТ УДЪЛЖАВА И СКЪСЯВА ЖИВОТА

Сестра Паша Велева, племенница на брат Тодор Стоименов, ни разправи следния случай с нейния вуйчо:
Един ден брат Тодор Стоименов ял яйца, след което му става много тежко на стомаха. Обезпокоени домашните му решават да извикат Учителя. Идва Учителят и с влизането си веднага попитал: „Тодоре, какво яде?" Едва, едва проговорил братът: „Яйца, Учителю." - „Е, сега ще ги мътиш", шеговито казал Учителят. Прави му хороскоп и отсича: „Тодоре, дотук, повече не ти се дава отгоре, ако ходиш в правия път, може да ти се удължи кредита." И наистина, казва сестра Паша, Учителят удължи с още 50 години живота на моя вуйчо.
Друг случай за удължаване на живот съм слушала за една сестра, която отишла при Учителя: „Учителю, сънувах, че една жена ми казва: Ти след една година ще си заминеш." - „Да, предупреждават те", отговорил Учителят. „Децата ми са малки, какво ще правят без мен", разплакала се сестрата. - „Колко години искаш да ти се отпуснат още?" - попитал Учителят. „Ами поне десет, да могат да стъпят децата на краката си", отговорила сестра. „Добре, от тебе десет и от мене още десет. "
След двадесет години, по същото време сестрата си заминава за другия свят. В беседа Учителят казва: „Животът ви може да се удължи колкото искате, само ако го използвате разумно в служене на Бога."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...