Jump to content

31. ДВА ЛИМОНА И ЕДИН ПОРТОКАЛ


Recommended Posts

31. ДВА ЛИМОНА И ЕДИН ПОРТОКАЛ

На Изгрева имахме два лимона и един портокал, посадени поотделно в три качета. Една сестра била обещала да се грижи за тях, даваше вид, че е много привързана към идеите на Учителя. Поливане, почистване, окопаване и пр. Но както разбирам, тази грижа от нейна страна не била на необходимата висота, защото един ден гледам Учителят недоволен, с някаква клечка чистеше по клонките на дръвчетата, някакви паразити, които ги бяха нападнали. Отидох и аз, и най-усърдно се залових да чистя. След малко Учителя беше повикан за нещо и аз останах да довърша чистенето. Това направих най-старателно, защото в главата ми е златното правило: Правиш ли нещо, то трябва да бъде по всичките правила, особено, когато става въпрос за нещо на Изгрева. Тъкмо свърших, ето го Учителя при мене и ми каза: „Николай, лимоните са ти много благодарни!" Сестрата, която беше проявила тази немарливост изкара края на живота си в провинцията в много тежко състояние, видях я цялата парализирана.
По туй време моята работа налагаше често да ходя в провинцията, често ходех в Троян. На главната улица на гр. Троян имаше един брат обущар. Всякога се отбивах при него да си поприказваме и да споделим общи проблеми. Веднъж той ми каза: „Искаш ли да видиш сестра ми София?" - „Добре ще отида да я видя". Ужасих се. Смаях се. Цялата сестра парализирана, не мърда. Беше поставена в една инвалидна количка и една жена я изкара на терасата. Тя не можеше да говори. Отидох си. Беше много интересна тази развръзка с лимоните.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...