Jump to content

9. «ЩЕ ТИ ОДЕРАТ КОЖАТА ЖИВ»


Recommended Posts

9. «ЩЕ ТИ ОДЕРАТ КОЖАТА ЖИВ»

След това аз се приготвих да си тръгвам и да си взема довиждане. А той ми вика:
 
- Не, не, чакай! Дайте ми едно столче!
Дадоха Му едно столче и седна до колонката отпред на балкона и аз стоя до него. Беше замислен и така правеше: сложи Си свитите юмруци един върху друг и духаше върху тях. Защо духаше, не знам. Духаше не да се сгрее, защото беше лято, беше топло. Духаше за нещо друго. Аз не зная, Той си знае и е замислен, свил вежди и не мърда. Седя около 15 минути, после отпусна ръцете и първата Му дума беше, все едно ми е видял целия ми живот как ще протече. И веднага ми каза:
 
- Ако останеш тука, ще ти одерат кожата жив.
Значи, ако остана в с. Мърчаево, жив ще ме одерат. Искаше да каже, че както имам у дома книгата «Вечното Благо», то с това Вечно Благо, което е у мен, ще ме одерат, за да ми вземат не кожата, а искат Вечното Благо, което съм съградил у мен. После ми каза:
 
- Ти с това Вечно благо, което си получил там, ако останеш там, ще ти одерат кожата.
А пък аз от 13-ата си година останах на поправителен за IV клас за гимназията. А защо? Връщам се от училището и веднага започвам работа с добитъка, не мога да видя книга от умора. Те гледаха, родителите ми, стопанството да върви. А за него трябваше не хора, не слуги, а роби.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...