Jump to content

67. ИЗКОПАВАНЕ НА ОСНОВИТЕ ЗА КЪЩАТА


Recommended Posts

67. ИЗКОПАВАНЕ НА ОСНОВИТЕ ЗА КЪЩАТА

Така планът за къщата бе утвърден и аз можех вече да строя. Имах на разположение 2000 лева. Веднага ги вложих за купуването на дървен материал. А тогава една заплата беше 100 лева. А трябваше да се изкопаят основите на къщата. А трябваше да слезнем на 1 метър и половина надолу. Спазарих се с един, докара един багер, да изкопае мазето. Беше 30 май 1968 г. За един ден се изкараха 36 пълни със земя камиони «Татра», които побираха от 5 до 8 кубика пръст. Бяхме уговорили по 10 лв. на курс на «татра»-та. Така се оформиха основите на къщата. Но трябваше да копая на ръка с търнокопа основите на къщата. От изкопаната земя изкарахме 10 самосвала камиони. Товарех камионите на ръка с лопатата. Сам съм го правил. Трудно, но бях във форма. За мен няма трудно. След това изкопах «стъпките» на 8 колони, понеже такава е конструкцията, а в средата имаше една «стъпка» 2 на 2 метра, за да се завържат тези колони с арматурата.
Всичко премина през ръцете ми.
Знаех, че това изкопаване зависи само от мен. А бях здрав за такова копане. И го изкопах. Всички ми се чудеха, че сам се справям. Сам съм, но зад мене друг имаше. А това бяха думите на Учителя, изречени от Него в с. Мърчаево. За мен те бяха жива сила, която присъствуваше в мен. Това е причината за моята сила тогава.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...