Jump to content

43. Занизаха се тъжни дни на носталгия по България


Recommended Posts

43. Занизаха се тъжни дни на носталгия по България

Занизаха се тъжни дни на носталгия - дълбока и неизлечима, по-страшна от най-лошата болест, защото с нищо не може да се облекчи. Ма (съкратено от mam- английски) Търнър ме караше да й помагам с домакинската работа, да мия съдовете и кухнята и какво ли не още. Не можех да си представя по-скучен живот и след като си свършех работата в кухнята, сядах на стъпалата към задния двор и плачех. Съдбата на Козетка ми се видя по-лека от моята - тя поне беше сред свои сънародници, а на мен всичко и всички ми бяха чужди и далечни. Мис Търнър се държеше учителски с мен, малко ми говореше, а повече мълчеше. Сякаш тя самата не се чувстваше в родния си дом и не изглеждаше щастлива. Малкият парсънедж се оживяваше от младежите, които оставаха в къщи няколко дни. Предната част на къщата бе голяма веранда, обградена със сандъци нацъфтели петунии. Всеки ден наблюдавах с възхищение пъстрите колибри, като бръмбари с дълги тънки клюнчета, впити в петуниите. Кантон е малък град, с добре засенчени улици от големи широколистни дървета. Пред всички къщи има квадратна тревна площ, а в задния двор е цветната и зеленчукова градина. Американските градове си приличат. Всичко е разпределено по строго определен план. Център на града е търговския квартал, а край железопътната линия са къщите на бедното население. На най-хубавата, залесената част от града са богатите меншънс - големи, подобни на замъци в големите градове жилища с разкошни паркове и растения. На горния етаж са спалните, а долу е хола, кухнята и трапезарията.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...