Jump to content

119. Не влагай лоша мисъл в себе си


Recommended Posts

119. Не влагай лоша мисъл в себе си

На 7 февруари 1940 г. Учителят каза в беседата следните важни мисли: "Не носете еднообразни мисли, те действат като чук върху вас. Никога не удряй себе си, никога не влагай лоша мисъл в себе си. Не казвай, че си остарял - не свързвайте знанието със старостта, с хилав организъм, а със силен организъм. Който стане от 33 години повече, той е виноват. Остарява се от злото, а се подмладява от доброто. Всички болести се дължат на прегрешения. Новата култура, това е Божествената Любов в нас. Като станеш сутрин, благодари на Бога за великата Любов, която изпраща. На човека му трябва непреривната Божия Любов да се влива като струя непрестанно в него, също така да се вливат в него Божествената светлина и истина - сутрин да се радвам, че те се вливат в мен. Да залегне във вас мисълта, че каквото може Бог да направи и аз мога. Сутрин казвайте: "Господ ме е направил здрав". Ние сме направени съвършени, но трябва да се проявим като такива. По какво се отличава безграничната любов? По безграничното доверие."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...