Jump to content

194. В човека също работят бурени


Recommended Posts

194. В човека също работят бурени

На един лист Учителят бе написал с мастило думи за една нова песен "На ранна пролет", и ми ги даде да ги подредя поетично и създам съответна мелодия за тях. "Песента трябва да започва тържествено, мажорно", ми каза Той. "Думите са дадени по-преди." Тогава Учителят донесе една чиния, пълна с прясно набрани ягоди и ги сложи на масата, като каза: "Работили сте за тях и сега ще опитате плодовете на труда си." Изядохме ги заедно и ме изпрати в градината още да си набера. Той сам дойде, набра няколко и ми ги даде. Имаше лехи магданоз, които полях. Преброих ягодите, които Учителят ми даде, бяха 19. Докато вадехме бурените от магданоза, Той каза: "По този начин злите ще се изкоренят от добрите и ще бъдат хвърлени извън техните предели. Сега те гордо мислят, че управляват земята, а добрите ги оставят да правят каквото си искат, защото са самопожертвувателни. В човека също растат бурени, те обичат цветята и също растат сред тях. Злото няма нужда от култивиране, то расте навсякъде, където си иска. Ние имаме работа, която трябва да свършим и Бог има работа, която той в нас върши. Наша работа е да разорем нивата си и да я посеем, а Бог има грижата за останалото. Наша работа е да сдъвчем храната, а смилането й е от Бога, но ние никога не вършим своята работа, а я оставяме Бог да я свърши.
В младия ще търсиш енергия, подтик, а в стария - благородна обхода."
В.К.: На с. 173 "На ранна пролет". Весела: Да. В.К.: Сега, това са думи от Учителя, така ли? Весела: Да, да. В.К.: А мелодията имате ли я? Весела: Ами аз ви я изпях тази, нали? В.К.: "На ранна пролет", нали? Весела: Да. Нали по-рано я бях дала.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...