Jump to content

198. Да бъдем съсъди, чрез които протича Божествения мед


Recommended Posts

198. Да бъдем съсъди, чрез които протича Божествения мед

При една по-ранна среща с Учителя в салона при пианото, след като бяхме пели, Учителят ни каза-на брата и мен: "Музикалният център разделя емоционалния от умствения живот. Има две музикални течения, животинско, което трябва да се издигне към Божественото течение и едно, което слиза отгоре. Където двете се срещнат, там започва животът.
Ми е разклонения на дървото. Някои приятелства започват стона Фа, други - по-красиви, със Сол или Ла.
Мъжкият принцип е силен и груб, но тъмен. Неговата сила се изявява в женския принцип като светлина. Ти (за мене) трябва да си възприемателна - южния полюс. Твоята жена е отвътре, а мъжа отвън, а на брата - мъжът е отвътре, а жената - отвън.
Трябва да обичаме цялото, не само частите.
В електричеството положителния и отрицателния полюс постоянно менят местата си - светлината се проявява в отрицателния полюс, а положителния е тъмен.
Трябва да бъдем съсъди, чрез които протича Божествения мед, от който нищо да не задържаме в себе си, само този, които остава по стените на съда е за нас.
Ти си долина - приемай Божиите блага. Имаш добри вътрешни методи за работа.
Когато се при тъжни или страдащи хора, не ги съжалявай, а бъди весела и пълна с надежда, така ще им въздействуваш и насърчиш. Сваляй им превръзките от очите по този начин."
Учителят ми бе казал: "Главното е да извадим човека от кладенеца" и в това се заключаваше цялата работа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...