Jump to content

224 б. Двата духовни синове


Recommended Posts

224 б. Двата духовни синове

Весела: Няколко дни преди да си замине Учителят аз бях на площадката долу, рано сутринта. Той слезе и говорихме с него. Той ми каза: "Ако ти се ожениш, ще имаш две момчета. Ти не трябва да оставяш корен на земята, защото след това трябва да слизаш да го повдигаш този човек." В.К.: Това е много интересно. Весела: Да. В.К.: Трябва в други прераждания да идваш и да го повдигаш. Весела: Една душа, на която даваш плът, вече носиш отговорност за нейното повдигане. В.К.: Това е много интересен закон, закон, който не се познава. Весела: Не се познава този закон. Хората мислят, че раждат и приключват вече. А аз съм раждала много в миналото. Но сега, казва, ще си възпитаваш синовете, не да раждаш.
Втори етап, трябва да ги възпитаваш. И аз хората, които срещам, чувствам ги близки, те са ми сродни, защото има някаква дълбока връзка от миналото и аз се чувствам обязана. И не един, а може би пет-шест души аз съм работила за тяхното издигане. Цял живот с това съм се занимавала. Взимаш го и го правиш нещо да стане. Ето, например, последния, Иван, той беше без работа в много тежко положение, аз го поех и той днеска е професор и доктор по философия. (Забележка. Иван Бицадзе.) В.К.: Вие ми разказахте този случай. Отначало го питате: какво правите - нищо. Весела: Ама той не работеше, той е син на емигранти. В.К.: Те са грузинци, така ли? Весела: Грузинци са, семейството. И след Девети баща му изчезна и сестра-му също така. И той беше в много тежко положение, като пише автобиография, баща - изчезнал, не му дават работа. И той беше много беден, поддържаше се с тая майка. И аз се заех с това семейство да им помогна. В.К.: И как се срещнахте? Съвсем случайно? Весела: Ами аз ги срещнах чрез мой колега Димитър Спасов, преподавател по английски после в Университета. И той беше много близък приятел, и този Иван грузинеца стоеше много при него. Те от казармата се срещнали. Когато аз се запознах със Спасов, той ме запознава в къщи с Иван и Иван се хвана за мен като за майка, просто от мен очакваше. Щото майка му абсолютно неспособна за нищо. Тя дори не можеше да му готви. И аз поех това семейство до трийсет и няколко години се занимавах с тях. Майката се помина в 1985 година.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...