Jump to content

224 г. Ние не сме материя, а души безсмъртни


Recommended Posts

224 г. Ние не сме материя, а души безсмъртни

Весела: В разговор на полянката с Учителя той ми каза много интересни неща. Първо каза: "Всички ценности ще се обезценят. Това, което хората смятат за ценности, ще загубят своята цена." И каза: "Сега ще вадим корените. Дърветата с корени. Които корени не можем да извадим, брадвата ще играе." Един вид той е дошъл да извади съзнанието ни от идеята, че само материята е реална и съществува. Да ни каже, че ние не сме материя, че ние сме души безсмъртни, вечни както самия Бог. А това нещо става чрез огромна просвета. И той в течение на петдесет години със своите лекции, със своите проповеди, с дела, най-главно с дела, ни научи на този закон, че ние не сме материя, а сме души и да живеем в името на Любовта, която е нашата душа. Тя е лъч от Божественото слънце. В.К.: Това е 1942 г.? Весела: 1942 г.
Весела: След един събор на Изгрева, на който аз не присъствах, не бях добре, Учителят ме извика при катедрата и ми каза: "Не се безпокойте от това, което говорят хората тук, не им обръщайте никакво внимание. Когато хората видят някъде хармония, те искат да я развалят. Дразнят се от тази хармония. Няма защо да се безпокоите от тях, вие сте толкова по-добра от тях." В.К.: Това е разговор с Учителя? Весела: Само тези думи ми каза при катедрата в салона. В.К.: В един етап когато са настроени срещу вас. Весела: В един етап, когато аз бях зле. В.К.: Те са настроени срещу вас. Весела: Да, бяха настроени.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...