Jump to content

249. Любовта е първия подтик в света


Recommended Posts

249. Любовта е първия подтик в света

Този ден беше 16 април - Великден. Рано сутринта Учителят държа беседа, (Забележка:Тази беседа е отпечатана в "Заветът на любовта" т. I, с. 44-65. Първо издание. София, 1945). от която ето някои мисли: "Във вселената има много слънца, милиони слънца, но само едно ни дава светлина и топлина. Земята единствено може да разчита на слънцето, а хората разчитат на много слънца. "Стар" на английски означава звезда, а на български - отслабнали му краката. Ако човек разчита на звездите, е стар-отслабнали му краката.
Спаси ли Христос света? Законът за здравите или за болните е създаден? Само за здравите, добрите, умните хора има закон. Закон е това, което показва, как трябва да постъпва човек, а не ограничение - да затвориш човек в една къща.
В животинското царство силното се налага. Вълкът, като изяде хиляда овци, става овца и почва да го ядат.
Има хора започват мекичко, а свършват грубичко. Любовта е първият подтик в света. Една ябълка, след като влезе във вас, знае какъв човек сте. Приемате добре един човек, а един ден го ритнете. Всички ценни неща в света са опаковани. По-красиво същество от човека няма - извънка кутията, но и по-лошо няма - вътре в кутията. Досега не съм срещнал скъпоценен камък да е пукнал главата някому. Досега съм говорил само за пъпката на Любовта, а за цвета и плода още не съм говорил - дълги години трябват. Ако познавате пъпката му, ще познавате и цвета, ако познавате цвета и плода ще познавате. Бога само с Любов можеш да видиш. Всички хора без любов са слепи. Херувимите имат форма на животно. Качиш се на кон и работата ти провърви. В този кон един ангел с нисша форма ти услужва от Любов към Бога. Виждал съм в животните отлични постъпки. В света има един промисъл - пътя, по който минем, има всичките блага, които ни трябват. Всеки човек, когото срещнеш, Бог е вложил нещо в него, което ти трябва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...