Jump to content

285 в. Оранжево-червен диск на слънцето


Recommended Posts

285 в. Оранжево-червен диск на слънцето

В.К.: Тук съм записал на с. 36 Владо разказваше, че когато Учителят се качвал на таксито се е олюлявал. Вероятно той се е олюлявал. Весела: Да, Владо ми каза, че на следния ден, когато дошла кола за Учителя, той, когато отишъл да се качи, прилошало му. И така се олюлял. Не бил в добро състояние. В.К.: Той заминава на 19 октомври. Весела: На 19 октомври за София, 1944 г. В.К.: 1944 г. Сега, имаше ли някакви признаци, че Учителят ще си замине? Весела: Не. Обаче, брат Начо Петров (Забележка: За Начо Петров виж "Изгревът" т. Ill, с. 98-100; т. IX с. 187-188; т. XVII, с. 637-638, 646-648 и снимки в т. XXII, № 69 и т. XXIII, № 15) дойде един ден при Учителя през октомври и дълго време стоя там, и когато излезе той беше пламнал целия. И понеже ми е близък, аз го попитах: Брат Начо, какво ти говори Учителят, та така си развълнуван? Той каза: Остави, остави, не ме питай, не е за говорене и бързо, бързо си отиваше. А аз тичах подире му и по шосето. Брат Начо, какво е станало? - Не е за говорене, не. Учителят каза, че ще си замине. Учителят му казал: "Аз ще си замина". Вие, тъй, тъй, един вид недоволен е Учителят от работата им, както са работили и не са изпълнили Неговите наредби и аз ще ви оставя, аз ще си взема Савка и ще си отида от вас.
В.К.: Ще си вземе Савка и ще си отиде. Весела: Да. В.К.: Това Начо Петров? Весела: На Начо е казал. В.К.: Той ви го е разказал лично. Весела: Той на мен го разказа. В.К.: Сега. Весела: Стоехме на залез слънце край "Изворчето на Доброто" и гледахме на запад. Един огромен оранжево-червен диск беше слънцето и бавно залязваше. Ние бяхме от двете страни на Учителя, Владо и аз. И гледахме залеза на слънцето. Учителят абсолютно мълчеше и нито дума не каза. Но изчакахме, докато слънцето залезе и си отидохме. А това е било символ, че Учителят си отива от земята. Той ни го е показал със залеза на слънцето. Но ние не сме били .достатъчно далновидни да разберем, че Учителят си отива. В.К.: Сега, разказваше Йорданка Жекова един случай, как Учителят й казал, ще й предаде някакви тефтерчета. Обаче, тя казала, ама аз в момента имам работа и ще работя нещо, работила е. Учителят се ядосал и казал: "Българският народа не заслужава" и след това ги изгорил. Знаете ли нещо за това? Весела: Нищо не ми е казал за тези тефтерчета. В.К.: За тези неща не. Така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...