Jump to content

287. Учителят проправя път на душата към небето


Recommended Posts

287. Учителят проправя път на душата към небето

Учителят не лягаше нощя, а седеше на стола си в размисъл. Срещу 23 декември останах цяла нощ на бдение в малката трапезария и разбрах, че положението на Учителя беше съвсем необикновено. Тревога цареше в душата ми, виждах, че сме пред прага на някакво голямо нещастие. Всички бяха тъжни и говореха почти шепнешком. На следния ден, 24 декември, беше неделя. Влязох при Учителя рано да Го попитам, има ли нужда от нещо. Той ми каза да измия съдовете Му в горната стая. Измих ги и слязох. Владо беше при Него и ми каза тихо: "Сестра, Учителят ми каза: "Да се прослави Бог в Бялото Братство". Едва ми издума това и Учителят тихо заговори. Приближих се до Него и долових думите, бавно изговорени: "Да се прославят Белите братя в Божията Любов". Записах това последно мото. Учителят говореше шепнешком: "Сега се коригира, поправя път на душата към небето. Процесът трябва да се прочисти. Няма вече големи неща, а малки. Господ дава малките благословения на всички хора. Малките работи сега."
След пауза, Учителят пак проговори: "Петър, когато се отказа от Христа, загуби силата, а като Го призна, получи силата." (Забележка: Преди 2000 г. Христа, Христовият Дух прокара път между небето и земята и организира астралното тяло на земята. Виж "Изгревът" т. I, с. 647-654 и т. VIII, с. 225J. Една сутрин, като влязох, аз почнах да му разтривам краката. Той каза: "Няма смисъл, рекох." И се наведе над мен и каза: "Имате Божието покровителство". И тогава той каза: "Трябва да се прочисти процеса. Трябва да се проправи пътя на душата към небето. Процесът е бавен и труден. Бавен е процеса." И все казваше, че е много бавен и тежък процеса. А той фактически проправяше своя път за душата, за напускане на тялото, който процес беше бавен. Да стане естествен. И на подходящото време. В.К.: Знаете ли, сега си спомням, една сестра разказваше, Каназирева, майката на Каназирева ли беше, отива при Учителя, тя си заминава, но се мъчи, не може да се отдели от тялото. И Учителят казва: "Сестра, рекох, тясна е вратата на смъртта." И след малко продължил: "И аз сега търся път." Весела. Да. В.К.: Тясна е, казва, и аз търся път. Весела: Аз го видях в много големи страдания и каза: "Бавен, труден е процесът." Но казва, пред мен каза: "Няма условия за работа, лоши са условията, лоши, няма условия." В.К.: Няма условия. Весела: Няма условия. (Забележка: Виж "Изгревът" т. I, с. 572, 575-576)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...