Jump to content

07 - 22. ЗА БЛАГОДАРНОСТТА


Recommended Posts

22. ЗА БЛАГОДАРНОСТТА

Преди години един брат бил съкратен от работа. Безработицата и безпаричието го тормозели. Безделието го убивало. Отива при Учителя и му казва положението си: „Учителю, без работа съм. Искам да правя нещо. Дайте ми някаква работа." - „Иди си донеси раницата!", му казал Учителят.
Връща се братът при Учителя с празната раница. Учителят му напълнил раницата с беседи и му казал: „Иди към Благоевград." Дал му и адрес.
Братът се качил на автобуса и отпътувал към дадената цел - град Неврокоп - Гоце Делчев, но на спирката веднага почват проверка на документи и багаж. Тогава братът веднага праща телеграма с мисълта си по етера: „Учителю, искат документи. Не позволявай, Учителю. Раницата ми е пълна с беседи, а джобовете, със снимки от Рила." Стои братът на улицата и праща телеграма след телеграма. В това време полицаят се обръща към него с думите: „Хей, ти там, с раницата. Отивай си! Свободен си." Братът чул, но сякаш не му се вярва и праща нова телеграма по етера. Тогава полицаят наново се обръща към него, че е свободен. И тогава братът праща благодарствена телеграма - че е свободен. След малко идва и човекът, когото търси и го повежда към дома си радостен.
Учителят е казал, когато се намерим в нужда, да го призовем. И като получим помощ, пак да се обадим. Да благодарим.
За ония, които имат непоколебима вяра, няма нищо невъзможно, потребни са вяра ибезкористие.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...