Jump to content

07 - 31. РОКЛЯ В ПЕЧКАТА


Recommended Posts

31. РОКЛЯ В ПЕЧКАТА

Сестра Савка разказва:
Веднъж слязох в града /от Изгрева/ и тръгнах по магазините, да видя какви платове има за рокли. Гледах по витрините и видях изложени различни платове и модели. Погледът ми се спря на една готова бяла рокля с деколте и напръскана със ситни черни точки. Харесах я и си я купих. След като се поразходих из града, върнах се на Изгрева. Облякох новата си рокля и отидох да ме види Учителя. Видя ме. Но нищо не ми каза. Разбрах, че не я хареса. Но защо, не знам. Дали заради черните точки или заради деколтето, не можах да разбера, но в себе си реших да я изгоря. Отивам си. Събличам роклята. Сгъвам я и право в печката. Полях я с газ и я запалих. Чух как пламъкът бумти в печката и си рекох: „Свърши се с моята модерна рокля." И продължих всекидневната си работа. Когато на следния ден отворих печката, бях много изненадана. Видях роклята непокътната. Газта бе изгоряла, а роклята останала. Извадих я от печката, но никога вече не я облякох. Как бе станало това, не зная. Но подобни неща често стават около нас, разказала Савка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...