Jump to content

07 - 33. ГЛЕДАЙ ВИСОКО


Recommended Posts

33. ГЛЕДАЙ ВИСОКО

Дядо хаджи /Петко Епитропов/ бил баща на няколко деца, които били буйни и често правили бели. Създавали грижа на майката, баба хаджийка. Тя не всякога е могла да ги контролира. Веднъж тя, отегчена от немирствата им, казала на мъжа си: „Петко, децата много ме нервират. Това много ме изморява. Вече едва ги
понасям." - „Хаджийке, гледай високо, мисли дълбоко" - и се скрил зад тези мъдри слова, без да прояви съпружеско съчувствие, без дори да се замисли или да я утеши по някакъв начин. Хаджийката, като видяла неговото безразличие към нейните трудности, решила да му даде добър урок. Още на следната сутрин излязла рано и цял ден не се върнала в къщи и го оставила сам да се занимава с децата.
Станало обяд. Хаджийката я няма да приготви обяда. Станало малка пладня, а нея още я няма. Кога се стъмнило, хаджийката пристигнала. „Къде ходиш по цял ден, че ме остави при децата? Щях да полудея." - „Петко, гледай високо и мисли дълбоко", му казала хаджийката.
От него ден насетне дядо хаджи се научил да цени женския труд, който убягва от очите ни.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...