Jump to content

09 - 89. КАКВО ДА ПРАВИМ С ДЕЦАТА


Recommended Posts

89. КАКВО ДА ПРАВИМ С ДЕЦАТА

Още в края на 1943 година в София се заговори усилено, че скоро се очаква бомбардировка. Съветвахме се с моя другар какво да правим. Решихме де питаме •Учителя. Когато отидох при него, той ме попита: „Какво има?" - „Учителю, говори се усилено, че има опасност от бомбардировки. Какво да правим с децата?" - „Имате ли близки?" - „Да, Учителю, в град Калофер. " - „Рекох, веднага ги изпратете. А ти какво ще правиш?" - „Мене не ме е страх." - „А ти какво ще правиш?" - повтори той. „Мене не ме е страх." - „А ти какво ще правиш?" - потрети той. Аз за трети път дадох един и същи отговор. Учителят веднага си влезе в стаята, без да си даде ръка за довиждане, видимо недоволен от моя отговор. Останах вън сама, сконфузена, че не се сетих да попитам за себе си, че не бях достатъчно будна и съобразителна. Тогава той вътрешно ми проговори: „Прави каквото знаеш. Решавай си сама!" И пак отвътре почувствах наставлението му: „Бъди с децата!"
Само два деня след това София бе бомбардирана. Една бомба падна близо на нашата къща, но аз и децата бяхме далече и се спасихме от ужаса на бомбите.

Разказала: Маринка Опева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...