Jump to content

23 - 4. ДОМЪТ ГУМНЕРОВ


Recommended Posts

4. ДОМЪТ ГУМНЕРОВ

Петко Гумнеров, собственик на къщата на ул. „Опълченска" 66 в София, се оплакал на Тодор Абаджиев, че е тежко болен - последна фаза на туберкулоза. Запознал се с Учителя и поискал да бъде излекуван. Учителят казал: „Може, но ще струва много скъпо." Гумнеров отговорил: „Учителю, аз имам една къща и една пенсия, давам ги за Бога." Тогава Учителят го попитал: „Колко живот искаш?" Гумнеров поискал 20 години. Учителят му дал 30 години. От този момент той се почувствал здрав, а всичко, каквото е имал, оставя на разположение на Учителя. След това Гумнеров и жена му посрещаха и изпращаха гости от цялата страна.
През 1917 година минах през София и се отбих да видя Учителя - заварих голяма и богата трапеза на обяд и около 30 души гости от провинцията. Попитах Гумнеров за голямото изобилие, тъй като в провинцията с купони се получава по 200 грама хляб от царевица. Той ми отговори, че тук е така през цялата година - и зиме, и лете. Спомних си как в една беседа Учителят казва: „Благата, които идват към мене, ако не ги възпирам, ще ме затрупат."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...