Jump to content

30. Документи за назначение


Recommended Posts

30. Документи за назначение

18.XI.1935 година, понеделник, 6 ч сутринта
Хремава бях и вечерта спа при мен Златева. Димитрина донесе известие от Петрич да изпратя документите за назначение.
Сън: Призори сънувах: Дошла при мене, в моята къща, спретната, краси­ва, г-жа Морфова, да ми предава уроци по пеене. Аз се зачудих как е дошла, без да я викам, а тя ми каза: някога съм си помислила и пожелала, затова сега е дошла и почна да ме изпитва и преценява заложбите в мен. Ето, почуква някой на вратата - влиза една млада госпожица, нейна ученичка, но свършила курса и сега е певица, целуна й ръка, а г-жа Морфова й каза: „Ето една ученичка, вземи, че я подготви, изпей й и научи й Трубадурите!" На моя въпрос къде живее и как се казва, ми отговори: „Живея у Белеви и се казвам Вичка." И й прошушнах и споделих моето учудване и изненада голяма, задето г-жа Морфова от само себе си се сетила и дошла сама у дома да ме учи. Тя ми отговори: „Ами ти не знаеш - Тя, Морфова, е майка на целия български народ. После друга картина: една до друга с Кинчето нещо правим и разкопаваме всяка на своето място. Погледнах на Кинчето като бликнал един извор, а аз само да драсна трябва с ръката, и да бликне и моят.
Моите четива - Глави: 14. от Лука, 5., 6., 7. от Второ послание к Коринтяном.
Небе чисто, звездно. Време студено, ветровито, слана. Слънцето изгря към 7.30 ч над облаците. Слънчев ден.
Казах на Учителя за известието и съня. Той ми каза: много хубав е сънят и да мисля доде вечеря, че тогава да реша.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...