Jump to content

Спомени за бате Крум от Марина Смирнова


Recommended Posts

Спомени за бате Крум от Марина Смирнова

В живота има събития, които ще останат в паметта ни завинаги. Запознанството с бате Крум е именно такова събитие, което остана у мен завинаги.

Преди срещата си с него никога не съм чувствала тъй силна подкрепа. У мен винаги имаше съмнения и слабости, които ми пречеха да намеря мястото си в живота. Срещата ми с брат Крум определи посоката на живота ми, освети моя път. Думите, които той ми казваше, имаха невероятно въздействие и сила. Аз ги помня и до днес. Срещата с него ме укрепи, вдъхна ми сила, вкара ме в Пътя, който ми е бил предназначен.

Във всеки разговор - било уроци по Паневритмия, било спомените му за Учителя и за Школата или просто при разходките в планината - той през цялото време ме укрепваше, усилваше духа ми и вярата ми. Всичко това ме накара да видя света около себе си в друга светлина. Животът ми се изпълни със съвсем друга радост, сила, различна от светските радости.

До края на живота си ще помня моя по-възрастен брат Крум - и ще му благодаря!

Марина Смирнова

28 септември 2008 г.

* * *

Воспоминания о бате Круме

Есть в жизни события, которые навсегда остаются в памяти нашей. Знакомство с братом Крумом - именно такое событие, которое навсегда осталось во мне, До встречи с ним я никогда не чувствовала столь сильную поддержку. Во мне всегда жили сомнения и слабости, которые мешали найти свое место в жизни. Встреча с братом Крумом определила направление в жизни, осветила путь мой. Слова, которые он говорил мне, имели невероятное воздействие и силу. И память удерживает их до сих пор. Встреча с ним укрепила меня, вдохнула силы, направила меня на Путь, которнй был мне предназначен.

В каждом разговоре: будь то уроки по Паневритмии, его воспоминания об Учителе и Школе, или просто прогулки в горах, он все время укреплял меня, укреплял мой дух, веру. Это все заставило меня увидеть окружающий мир в другом свете. Жизнь наполнилась Радостью, силой, отличной от радостей мирских.

До конца дней своих буду помнить и благодарить старшего моего брата - брата Крума.

Марина Смирнова

28 сентября’08

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

×
×
  • Създай нов...