Jump to content

Recommended Posts

Дванадесета част

"В това се прослави Отец ми,

да приносяте много плод;

и така ще бъдете мои ученици."

/Ев. Йоана -15:8/

В какво се изразява разумният живот на човека? Природата отговаря на този въпрос в плода. Там, където има плод, има разумен живот, а където няма, няма и разумен живот. Плодовете в природата се различават по качеството, по състава, по силата, която съдържат в себе си. Върху тази философия на живота съвременните хора не мислят. Днешната култура прилича на играта билярд, при която цялото внимание е съсредоточено върху топката с пръчката и цяла нощ играчите могат да играят, като че съдбата на света зависи от тези топки. И като ги търкалят, ще кажат: "Играхме и победихме!" Какво са победили?...
Природата признава само приложението на Божествените идеи. И всички нещастия в света произтичат от неприлагане на нейните закони. Няма приложение нито в политическия живот на държавите, нито във физическия, нито в културния или вътрешния живот... Защо трябва постоянно да се извиняваме за грешките си, че така е било писано. Във великата Божествена книга е написано, че всеки, който изпълнява Божествения закон, е благословен, а всеки, който не го изпълнява, е наказан. Когато аз говоря за Любовта, криво ме разбирате. Абсолютната Любов на Бога подразбира абсолютна правда. Там, където нея я няма, няма и Любов. Следователно физическата страна на Любовта е правдата. За да се изяви Любовта на физическото поле, за да имате Любов, непременно трябва да имате правда. Липсва ли тя, най-благите ви думи и увещания, че имало ангели, че Небе имало, че църквата била такава, че онзи бил прав това са все празни приказки...
 
Сега може да се спра и да обясня какво разбирам аз под думата "вол". В Божествената книга воловете имат съвсем друго предназначение от това, което знаете за тях тук на Земята. Като намерите един вол, ще го впрегнете да ви работи, нали? А в Божествения свят тези същества извършват съвсем друга длъжност. Воловете на Небето са много по-интелигентни, отколкото най-великия философ на Земята. Духът на един вол горе в Божествения свят е 10 пъти по-интелигентен от най-гениалния човек на планетата. И благодарение на гениалността си воловете с търпение носят боденето с остена и клането, и казват: "Няма нищо, ще се жертваме за тези "интелигенти", за "умните" същества, създадени по "образ и подобие Божие". По този начин воловете изпитват интелигентността на хората. Но един ден ще застанат пред Бога и ще кажат: "Ние имахме рога, орахме нивите, а тези хора без рога и с най-хубави ръце и крака какво направиха?" От делата на хората какъв плод има? Човек е направил банки, каси, вложил е пари, взима лихва, но от цялата тази култура, не зная колко плод ще излезе... И когато някой път аз съм рязък в своите беседи, казвате, че искам да ви нападам. Не, аз говоря истината. Обичам да говоря на мек език и съжалявам, че съм принуден да кажа истината, и когато я изразя, тя влиза в стълкновение с интересите на хората. И тогава съм поставен пред дилемата: На Бога ли да угодя или на хората? Ако угодя на хората, Бог ще ме отхвърли, а ако угодя на Бога, хората ще ме отхвърлят. Предпочитам да приема по-малкото зло да ме отхвърлят хората, защото, ако ме отхвърли Бог, става страшно. При това аз излагам това учение принципно. Но бих посочил на всички бащи и майки начини за възпитание, които трябва да усвояват... Когато приложите правдата, тогава аз ще ви посоча вътрешните правила на природата и за една година вие ще имате такива резултати, които се постигат за хиляда години...
 
Вие ме питате дали мога като Христа да ви отворя очите? Мога да го направя на всички. Но не да оправя физическите ви очи, това е най-постижимото за мен. Не, не, в това учение, което проповядвам, пътят е лесен, но методите са най-трудни. Учение, учение ви трябва. Никой не се ражда изведнъж учен. Най-учените хора са преминали през много страдания, мъчения и изпитания, за да придобият сегашното си знание. Бог обича прилежните, трудолюбивите и искрени хора, които обичат да работят... Коя е онази сила, която може сега да ни сближи? Защо ние не се разбираме? А можем да се разбираме. Вие можете да сте щастливи, но още не сте живели... И аз намирам сегашния ви живот, че е живот на мъчение...
Правдата е велик закон в света. И в духовния, и в политическия живот, и в домовете ви, навсякъде тя трябва да съществува и да даде своя плод. Това е, което е необходимо. Ако синът и бащата са справедливи, и дъщерята, и майката също, ще дадат своя плод... Законът в природата е такъв: подобното от подобно се ражда. А съвременните човеци искат да докажат, че от Любов омраза се ражда. Това е невъзможно. Любовта омраза не може да роди и правдата неправда не може да роди. Ако тези неща се случват, те се дължат на съвсем други причини. Един външен човек може лесно да скара двама души между вас. И също така лесно те могат да се примирят. Но и в единия, и в другия случай се изисква жертва. Нима мислите, че ако скарате двама души, ще бъдете щастливи?...
Трябва да ви кажа, че най-ужасното нещо не е в другия свят или в ада, а в гроба. Там душата на грешника не излиза от тялото, а остава в него и като го заравят, ще слуша, че плачат, ще започне да му гние тялото и всичко това ще вижда, докато последната частица месо се вземе, и ще започне да плаче над своята съборена "къща". Това е положението, което очаква в бъдеще всички ви. Това е един факт, който ще проверите... Някой казва, че му е излязла душата. Душата на праведника сама излиза, а душата на грешника не излиза. Кой излиза от затвора? Който е излежал присъдата си. А който не я е излежал, може ли да излезе? Кого кредиторите освобождават? Който е "платил". А който не е платил, не го освобождават. Сега вие мислите, че лесно ще се освободите от греховете си, без да сте платили. Христос е казал така: "Небето и Земята ще преминат, но нито една резка от закона няма да премине." Това не се отнася за вас, които ме слушате сега. Аз само констатирам един факт, който съвременният свят ще опита. Вашите души ще излязат и ще бъдат свободни. Но ви казвам, че ако у вас, у един ученик, който вече е опитал това учение, влезе съмнение или колебание и си каже: "Хайде и аз да си поживея като хората", и вие ще останете вътре като грешника. Внимавайте: на ученика мъчно се прощава! Не мислете, че е лесно. Бог е милостив, но абсолютната Любов изисква и абсолютна правда. Ако Бог ни прости, то е заради Своята Любов...
Сега ще чуете една нова фраза, която ще произведе цял преврат в душата ви. Жив е Господ, който днес е в света! Съзнавате ли вие това? Аз не искам в момента да се афектирате, а да впрегнете вашия ум, сърце и воля в една интензивна мисъл. Един велик опит на проверка е това, който ще произведе прелом в обществения строй. Тази фраза може да преустрои цялото общество и да накара всички хора да заживеят като братя, да превърне цялата земя в рай. Аз бих желал вашите лица да просветнат, сърцата ви да не са тъжни. Дори да имате някаква малка тъга, не се нервирайте в дома си, а имайте постоянно разположение и тогава животът ви ще се осмисли. И ако можем да произнесем думата "Любов" правилно, тя ще ни разкрие всичко. Защото на Земята тя има низходяща и възходяща степен. Понякога желаете доброто да е само за вас. Така е, прави сте. Малките извори са само за малките хора, а големите извори за големите хора. Като дойде големият извор, той е за всички. Седиш при чучурчето по половин час и не даваш на другите да пият. Но ако аз ида и пусна крана и сложа най-големия кюнец, тогава ще стоите отсреща... Аз казвам, че Господ ме е изпратил този "кран" да го отворя, та като мине през обществото, всичко да очисти и измие... Мен няма да слушате, а Онзи, който говори, ще слушате... Аз като ваш брат съм длъжен да ви кажа истината. И ви казвам: Вие сте мои братя и сестри и затова не е позволено да живеем по старому. Ние сме длъжни в името на тази Любов да живеем в света братски и залъка си можем да делим. Един като работи, друг ще почива, но всички да си носим бремето, за да ни бъде леко... Господ е писал всички хора да бъдат разумни и щастливи на Земята и всички да имат какво да ядат и да пият, да бъдат доволни и да благодарят на Бога... Не мислете, че само един човек може да оправи този свят. Всички заедно ще го оправим... Ще знаем, че Той, Който ни е създал, е нашият Баща, Който ни е родил, Който е създал Земята и Небето заради нас. Ние знаем, че е Той и Неговата воля ще ни изпълни. Някои казват, че Господ е на Небето. Лъжат ви. Къде е това небе? "На Небето е Той." Но това "Небе" прониква във всичко. Казва се в Библията: "В началото Бог създаде Небето и Земята." Небето държи Земята. Това е направено от такива сили, които държат целия космос. Те не са горе над нас, а са навсякъде вътре в нас, под нас и над нас. Ние сме винаги в Небето. И в деня, в който осъзнаем, че в Него живее нашият Отец на Любовта, това Небе ще ни се усмихне, както и всички цветя, а животните ще ни проговорят... "Онзи" свят не е за живеене, светът е тук, един е светът. Вие сте в Божия свят, в рая, но сте болни, като оздравеете, ще видите, че светът е един... Той се разделя вече със старата култура и тя ще се "стопи" напълно...

"И знаем, че неговата заповед е живот вечен."

/Евангелие от Йоана -12:50/

Законът е първото ограничение в разумния живот. За да се изяви великият принцип на живота, той трябва да приеме каквато и да е форма, съответна на неговия стремеж и на неговото движение. Под думите "движение" и "стремеж" подразбирам две различни идеи. Стремежът е вътрешен разумен подтик, а движението е физическата страна на нещата.
Христос казва: "
...И знаем, че Неговата заповед е живот вечен"
, значи вечният живот почива върху тази заповед. Когато някой изобретател започне своето изобретение, той най-напред установява принципа, т.е. като намери принципа, върху който има да работи, той търси онзи закон, чрез който този принцип може да се изяви, и след като намери закона, той има вяра в себе си, че принципът ще работи. Същото важи и за всички онези, които търсят Бога. Бог е велик принцип, нещо повече от принцип и ние трябва да познаваме неговия закон... Какво разбирате под думите "чист и свят живот?" Хората не живеят такъв живот, защото не са намерили онзи закон, за който Христос казва: "И знаем, че Неговата заповед е живот вечен." За да можем тази заповед да я разберем и да се възстановим,
трябва да се борим с много мъчнотии у себе си. Всички изобретатели полагат усилия в продължение на 10, 15, 20 години, докато сполучат. А някои не успяват...
Знаете ли на какво ще заприлича човек, ако не може да чувства? Представете си едно човешко око, сложено в един камък и оттам наблюдава света, без да чувства нищо. Какви ще са понятията на това око за света, ако човек само гледаше, без да чувства? Ние говорим за истината, но сме забравили правилния Божествен закон, за който Христос казва, че "Неговата заповед е живот вечен". Вечният живот съдържа всички условия за разумното растене живот, в който нашата мисъл може да се изрази в най-висока степен. Само в този закон можем да търсим и да намерим нашето благо. Той е написан вътре в нас. Ще цитирам отново Писанието: "Ще отнема каменните им сърца, ще им дам плътски и ще напиша в тях закона." Той много пъти е писан, но хората все са го "изтривали"...
Всеки народ трябва да се съзнава като уд в Божественото тяло, да знае къде е мястото му и да функционира правилно, за да може да приложи Божествените идеи. А сега народите мислят, че светът е създаден заради тях. Това се отнася и за отделните индивиди. Но Бог ни доказва, че светът е създаден само заради Него. И ще дойде ден, когато Той ще помете всички ни и ще заличи формите ни. И след хиляда, милиони години ще се виждат жалки остатъци от сегашната култура. Всички съвременни форми ще останат в забвение, така както много форми от миналото са заличени. Следователно Божественият Дух се стреми да създаде най-възвишената форма, в която да се прояви, и всеки от нас, който възприеме мисълта, че трябва да познае, както казва Христос, "Неговия закон", ще придобие вечен живот. Само при такава форма и такъв закон силите на природата ще ни помогнат...
Сега седим, правим си планове и мислим, че всичко можем да решаваме. Но нашата мисъл е ограничена от по-високо място. Например онези същества, ангелите, които са преминали през човешката еволюция и които са на по-висока степен, контролират нашите мисли чрез растителното царство. Те са в състояние да изменят живота ни, когато искат и както искат...
Понякога се опасявам да говоря много за Истината. Когато човек говори, трябва съзнанието му да присъства, понеже не сте само вие, които ме слушате. Моите мисли и чувства произвеждат известни пертурбации вътре в самата природа, могат да са в хармония или в дисхармония с нея, могат да вървят към Бога или вън от Него и така се явяват два процеса: единият, който разрушава, и другият, който гради. Процесът на разрушението води към смърт, в него няма никаква култура. Само процесът, който съгражда, е Божествен. Следователно, ако не сте готови да зачитате Божествения закон, значи, че у вас са се задействали силите, които ще разрушат не само вас, но и вашите деца, пари и къщи и от тях помен няма да остане след няколко поколения. Защо? Защото не сте разбрали живота, не сте го съградили върху този велик закон, който опреде пя каква може да бъде истинската форма на живота, който е вечен... Това не е догма, но показва как законът работи.
Той може да се изяви по три начина: като един механичен закон като колело, което, щом те хване с един зъбец, ще те разкъса. Може да му се молиш, но то няма съзнание. В някои случаи до него може да има разумно същество, което да го регулира, и ти като му се помолиш, ако те хване зъбецът, то ще го спре и ще ти каже: "По-далеч стой от колелото!" Съвременните хора са влезли в един свят, където всички колелета са механични, без да има кой да ги пази. Затова, щом излезете от дома си, трябва веднага да се свържете с невидимия свят, умът ви да потърси Бога, а в душите ви да сте изправни... Някои казват, че Господ ще уреди света, а светските хора мислят, че те ще го оправят. Той постепенно се урежда, само че нашият индивидуален живот до известна степен остава неуреден. Душата на човека е най-важното нещо при сегашните условия. Когато умът ви разбере този закон, няма да ви "спъва" във вашия път...
Това, от което трябва да се интересуваме, са нашите отношения. Думите, които ви говоря, това съм аз. Аз съм толкова откровен, че ви казвам една велика истина, която съм приложил и съм имал отлични резултати... Сега ще се върна на мисълта: "И знаем, че Неговата заповед е живот вечен." Този велик закон е израз на Божията Любов. Чрез него вие можете да промените вашия личен живот. Тогава ще бъдете щастливи, учени и силни. Всичко, което пожелаете, можете да получите в името на този закон, в който Любовта действа, но прилагайки го спрямо себе си, трябва да го приложите и спрямо ближните си. Не трябва да ви смущава обществото, то не може да ви пречи. Всички хора живеят според своите разбирания... Вие разговаряли ли сте с вашия Господ вътре у вас, питахте ли Го: "Господи, каква е Твоята воля? Господи, може ли да изпълня Твоя закон?" Вие ще кажете: "Трябва някой добър човек да ни научи." Да, трябва добър човек да ви каже, но как ще разберете този добър човек?... Доброто и злото не са съществени неща в живота, защото и двете са слуги, които те упътват към Бога. Те са живи същества злото те упътва по един начин, доброто по друг. Те са служители, които имат задачата да те отправят към вечното начало, от което си излязъл. Злото казва: "Слушай, ако не изпълниш Божия закон, ще приличаш на мене, желаеш ли това? Ако ти търсиш друг смисъл на живота, върни се!" А като минеш през доброто, то казва: "Ако търсиш смисъла на живота, работи, както аз работя, и ще намериш този път." Тези същества са толкова искрени. Най-напред един дух, колкото и да е лош, ще ти каже: "Говори истината, не бъди като нас, защото не обичаме страхливите хора." Следователно и доброто, и злото ни упътват към Бога. Затова Апостол Павел казва: "Когато завършим своята еволюция, ще остане само Любовта." Ще попитате: "Само едно чувство?" Не, не, ние ще влезем в такъв живот, който не може да се опише. Езикът ни не може да опише даже сенките, предисловието на това, което има да ви се разкрие. Този живот, който идва, е толкова велик и славен във всички възможности, толкова велик в своите прояви в наука, музика, поезия, обществен живот, в Любов и в Истина, че заслужава човек да прекара хиляда години в страдание, за да може да преживее една минута в него. Тази истина сами ще проверите. От сега нататък, ако вие не използвате последната секунда от живота ви, изгубени сте завинаги. Но ако я използвате, спасени сте,бъдещето е ваше. Тогава ще кажете: "И познавам, че твоят закон е вечен живот. Господи, в мен две мисли няма да има, а само един свещен ум, само едно чисто и свещено сърце, една свещена душа, и един дух да извършва Твоята велика воля през всичките векове на бъдещето. Да бъда съработник с Теб и да служа с Теб заедно!" Следователно ще станете съработници и ще влезете във великото училище...
 
Единственият орган, чрез който възприемаме светлината и имаме истинско понятие за нея, са очите. Чрез тях човек изпитва известна приятност. В какво се изразява тя? Ако светлината дойде чрез ухото, никакво разширение няма, същото и ако дойде чрез езика, но когато тя влезе в очите, се отваря цяла нова област. И всички неясни предмети ви се разкриват пред тях. Следователно едно учение е вярно, когато то може да разкрие Божествения свят пред нас по форма, съдържание и смисъл. Сега това може да приложите върху себе си, но не прилагайте вместо другите учението, което сте възприели. Някои правят разлика между това, което е говорил Христос, и това, на което аз ви уча. Аз и Христос преподаваме едно и също нещо, нищо повече. Но някои питат: "Ти кой си?" Не е въпросът кой съм аз. Други пък питат: "Кой е Христос?" Въпросът не е в това. В света има само един и Той е Бог на Любовта, който се проявява както иска и чрез когото иска. И всяка слава, Мъдрост и знание в света, са Негови. И всеки един, колкото и голям пророк да е, учител или някой от боговете, щом се осмели само да вземе тази титла върху себе си, да присвои това, което Бог има в себе си, той е една фалирала личност...
 
За нас е важно в това Слово на великия Господ на Любовта всички хора да видят Неговото благоволение, Неговата светлина и топлина, и не чрез ушите, не чрез езика, не чрез носа, но чрез очите си. Не е въпрос сега какви трябва да бъдем ние православни, евангелисти или католици. Някои сега ни кръщават "дъновисти". Най-големият позор за мен е това име "дъновисти". "Дъновист" е псевдоним, но аз лично не съм "дъновист". За някои може да е приятно това название, но за мен думата "Дънов" е като забиване на гвоздей в ръката ми... От "дъновисти", "павелисти", "апостолисти" и от цялата тази неяснота страда днешният свят. Всяко нещо, обосновано от човешки ум, не е истинско. Християнството изгуби от това име, което му поставиха. Нямам нищо против християнството, но силата му не е в името... Силата на едно учение зависи от Любовта, която прониква в него. Само Любовта, която прониква в човешката душа, в човешкия ум, в човешкото сърце и дух, е тази, която повдига...
Не ви казвам кой е Дънов, не искам да се занимавате с това аз съм като вас. Като разглеждам Христовото учение, аз не се деля от вас. А защо съм един от вас? Защото зная, че Бог е Любов, и не мога да правя разлика между неговите създания. Когато Христос попита учениците си какво мислят за него, един му отговорил, че е Исайя, други, че е някой от пророците. Само един се осмелил да каже:
"Ти си Христос, Син на Бога живаго.
" Но той още не изказал мислите си и Христос го коригирал с откровението: "Плът и кръв съм", и добавил, че не хората са открили това, а Отец. Това, което му е казал, когато го е коригирал, не е писано в Евангелието. Сега ще ме запитате какво точно е писано. Ще ви го кажа, когато Любовта заживее във вас. Когато се разкрива една Божествена истина, ние искаме от хората да пожертват целия си живот, без никакви резерви и каузи. Ако искате да напуснете жените си, ще им кажете, че всичко им давате, без да задържате нищо за себе си. Пък и жени, които искат да ги осигуряват мъжете им, са последните изменници в света. Няма нищо по-скверно в света от това жените да се женят, за да ги гледат мъжете. Това ли е женитбата? Следователно жените не уповават на Бога, а са направили от мъжете си кумири, които да ги гледат. И така се е появила смъртта. Затова умират мъжете, които превърнаха жените си в идоли, а по същата причина умират и жените. Щом женитбите са търговски сделки, защо не си направите тогава договори? Някои отговарят, че така казал Господ. Не е казал това Господ, това са вашите думи. Трябва да различим Божественото от човешкото, ако искаме да имаме в бъдеще култура не само на приказки. И да не казват, че това учение витае в облаците. Това, за което аз говоря, може да се приложи не само в обществото, а и навсякъде. Има начини и методи, за да ме разберете правилно...
Любовта трябва да бъде съвършена, безкористна, без граници, без никакви изисквания вътре в човешката душа. Любовта в нас трябва да е пълна и съвършена гласи първият принцип...
 
Сега ще ви разкажа за едно племе, наречено финуси. Не казвам истинското му окултно име, понеже не е позволено, както и името на героинята, която аз кръщавам Квистина. Един ден в нея се пробудило съзнанието и тя поискала да намери Бялото братство, за да ускори своето духовно развитие. И тръгнала тя по света, за да търси методи, чрез които да открие това знание, минавайки през разни братства, които не познавала. На едно място е трябвало да заложи ума си, за да й дадат знание заложила го;
на друго сърцето си, за да й дадат Любов, а на трето, за да придобие сила, трябвало да заложи волята си. На четвъртото място заложила и душата си. Когато направила и това, тя разбрала, че е изгубила всичко, а нищо не била придобила.
 
Ще приведа този разказ на съвременен език. Ако заложим своя ум и сърце, които сме получили от Бога, както и душата си, ние ще усетим, че всичко сме изгубили това е грехопадението. В онзи библейски разказ за райската градина се разкрива това залагане на всичко, за да придобием знание и Любов. Но като заложим всичко, как ще намерим истината?...
Знаете ли кога се е появила женитбата? Една жена, като изпаднала в отчаяние, се обърнала с молитва към Бога и му казала, че погрешно е направила всичко, за да й покаже Бог пътя. Тогава трябвало един от братята на Бялото братство да се ожени, за да я спаси, да отдели половината от своя ум и да й даде половината от своето сърце. Това е един разказ за излизането на Ева от Адама. А сега вие се жените, но за какво? Женитбата е един закон за спасяване на хората, това е една от великите жертви, които човек може да направи... Не се женете никога и за никого, разбирате ли? Само онзи, който е готов да пожертва своя живот, да избави тази Квистина, нека се ожени и като се ожени, тази женитба трябва да бъде между нея, него и Бога. А женихът трябва да е герой, който може да се "качи" в невидимия свят, в менталното поле и там да се сражава за нейното "богатство". След това да "влезе" в астралния свят, където да освободи сърцето на своята възлюбена. И накрая да слезе на физическото поле, за да освободи и волята й. Тогава вече може да се "изкачи" в причинния свят, за да освободи душата й, и след като възвърне всичките й богатства, да й каже: "Възлюбена, аз приключих с твоето избавление, вземи си всичко, ние сме свободни и можем да служим на Бога както искаме." Това е женитбата, а сега става обратното: мъжът залага и ума на жената, и сърцето й, всичко ще заложи, ще я опропасти, пък и жената ще заложи някой път... Аз не засягам никого лично, а разглеждам принципно въпроса, без да се интересувам от вашите погрешки. В бъдеще, ако искате да изправите вашия живот, да няма насилие, трябва да приложите Божествената Любов и да кажете: "Господи, ще работим от сега нататък точно както Ти искаш от нас. Първо, никога няма да изменим Твоя закон, а ще го изпълним. Твоята дума на две няма да правим. И всяка Твоя дума ще бъде свещена за нас."
...Аз често повтарям: живейте с мен един месец и ще ме познаете. Това ще бъде жив опит за вас, опит, който трябва да се приложи на Земята. Трябва да сме доблестни, тъй като, който опорочава другите, опорочава и себе си. Следователно в името на тази велика Любов трябва да служим, за да освободим Божествения организъм и да дадем свобода на всички тия души, които служат в Божественото тяло, но свобода не като сегашната. Искам у всички ви да блика Любов и като се видите, да имате почитание един към друг...
Едно велико право има в света и когато бъде възприето, ще царува ред и порядък по всички краища на планетата. Вратите на къщите ви ще бъдат отворени и градините незаградени. Тогава цялата Земя ще заприлича на райска градина и вашите дъщери може да се разхождат с когото и да е, защото нито един косъм от главата им няма да падне. Вие ще кажете, че тези идеали са далечни. Не, братя, те могат още сега да се приложат. Имате ли характер? Или трябва да ви доказваме, че имате душа? И пророците в миналото не са знаели всичко, има неща, които и великите учители не знаят. Божествената мъдрост и онези тайни на Бога, които са скрити, само времето ги изявява. Учителите, които разбират законите, и те се учат, но им са нужни милиони векове, за да проверят една велика Божествена истина. А сега ние се занимаваме с дребните работи и сме оставили същественото.
Някой казва, че иска да обича. Хубаво е да обичаш, но намери ли начина как и кого да обичаш? Мислите ли, че ако вземете една змия в себе си и я храните, ще ви даде нещо? Мислите ли, че като стоплите малката змия, ще ви даде Любов? Не, тя само ще смуче, ще става по-голяма като боа, докато един ден се навие около вас, ще ви стисне ребрата и вашият живот ще влезе в нея. Казват: "Да се обичаме." Как? В името на Христа ви задавам въпроса по кой начин искате да обичате? В колко от вашите земни съществувания тази змия е унищожила организма ви? Вие сте обикнали света, но този свят не ви иска, защото светът е една сила, която взема, а нищо не дава...
Две неща искам да останат във вашите умове от тази беседа: не изнасилвайте никого и не оклеветявайте никого в душата си. Можете ли да приложите тези две елементарни неща? След тях ще последват и други блага, които ще опитате. Христовият закон на Любовта идва вече в света и носи други два елемента: духа и огъня. Духът е свързан с пречистването на мисълта, а огънят с пречистването на нещата. Като дойдат тези елементи, ще пречистят съвременния свят, ще внесат в живота ни една нова мисъл и философия и ще поставят основата на великия закон, който трябва да се прояви. Следователно трябва да носим това широко разбиране в душата си...
... Колко е трудно, ние, съвременните културни хора, да приложим Любовта. Много трудно е. И когато обикнеш някого, онзи, когото обикнеш, става крайно претенциозен. Докато не го обичаш, той на всичко е съгласен, но обикнеш ли го, изведнъж става крайно взискателен. И знаете ли защо? Понеже любовта развива аурата, развива чувствителността и човек става горд. Възлюбиш ли го, става така чувствителен, че всичко оживява в него, даже и най-малката обида. По-рано не е обръщал внимание как си го поглеждал, или че не си го поздравил, но обикнеш ли го, той вече е взискателен, ти трябва да го погледнеш, да му се усмихнеш, да му направиш услуга, а не си ли внимателен, ще изложиш любовта си на критика. Не само той може да те критикува, а и други може да критикуват твоята любов. И тогава, ако все се критикуваме, на кого трябва да сложим шестица в любовта?
Някои казват, че "сърцето им гори". Но в любовта има и друго едно чувство: когато обикнеш някого, ти го съжаляваш и към него трябва да се отнасяш така, както към себе си. Това чувство трябва да се проявява. Не става ли това, значи Любовта още не се е проявила в своето практическо приложение. После в нея има и друго чувство прощаването. Ти ще прощаваш, каквато и погрешка да се направи. Това е едно качество на тази Любов. Ако вашата любов не прави ли тези две изключения, тя не е още Любов, тя не е на Отца, защото Отец не съди никого, в никого не вижда погрешки. Той, щом погледне всички същества, все доброто вижда в тях...
 
Има три закона, на които трябва да се подчиняваме. Първият гласи: Любов към Бога. В този закон изключение у нас няма: ще обичаш Бога със сърцето си, с ума си, с душата си и със силата си. Как? Ти ще се научиш.
 
Вторият закон е: Ще обичаш ближния си. А третият закон е: Всички трябва да бъдете съвършени. Нищо повече. Можем ли, не можем ли това са условия, които ние не обсъждаме. Това са три неизменни закона. Съвършенство трябва на всички ви. Кога ще бъде сега или след хиляда години, то е друг въпрос. Можем да сме съвършени и сега. Съвършенството пък не е нещо абсолютно, а относително. Аз съм казвал, че можем да бъдем съвършени и в дребните постъпки...
Ето какво ми говорят небесните жители в момента, онези, които искат да ви направят добро: "Съобщи им, че ние ще им окажем цялото си съдействие, нека започнат работа. Ако приложат трите закона, и домовете им ще оправим. Няма да остане нещо, в което да не ги подкрепим. "Този Дух, когато дойде, ще ви научи, дълго време ще ви учи и ще се научите." Така казват отгоре, че ще имате цялото им съдействие. А нашият Баща? ето какво ми казва Той : "Когато те извършат всичко, аз ще ги благословя. Христос казва: "Ако думите ,пи пребъдват във вас..." Кои са тези думи? Разумното в света. Кое е това разумно? Разумно е това, което може винаги да измени нашите състояния, да разшири ума ни, да роди една нова идея, да даде подтик на сърцето и на волята ни. Именно разумното наричаме Слово...
Как мислите, като дойде Христос, какво ще направи? Той навсякъде сега слага своето рамо и вдига "гредите", които спъват човеците в развитието им. Има нещо, което тежи на човешкия ум, нещо, което тежи на човешкото сърце и на човешката душа. Тогава как ще се освободи човечеството от тежестите си? Като се вдигне умствената "греда" на човека, като се вдигне сърдечната "греда" и тази на неговата душа и се поставят на местата им...
Сега някои искат да ни обвинят, че това учение "разваляло" народа. Не, не, да говорим истината. Онова, което "разваля" един народ, не произтича от самите говорители, които изразяват волята му. Какъвто е народът, такива са и говорителите му. Той ги създава според степента на развитието си.
Народът е материален магнит, който може да бъде силен, докато Божествената сила "тече" в неговата кръв. И докато тази сила "тече", трябва да се възползва всеки от нея. Аз я наричам прилив. Във всеки народ има прилив и отлив, тъй както в природата през месец март се събуждат известни токове. Те "текат" под Земята и благодарение на тях всички растения започват да израстват, но само до 22 юни. Няколко дни след това растежът им спира. И ако българският народ не използва това течение, то ще отиде в някоя друга страна. Така се получи и с двамата синове на Исаака Исав и Яков. Първородният трябваше да приеме благословението, обаче вторият го прие, защото беше по-хитър...
И казва Христос: "Ако думите ми пребъдват във вас и вие пребъдвате в мене." Какво означават тези слова? Какво ще стане? Ще се изяви Любовта, т.е. първото качество на Духа. Но в какво се изразява тя? Сега всички говорят за любовта, но човешката и Божията се отличават с две качества. Те са следните: Този, който те обича човешки, най-напред ще ти даде един хубав обяд, ще те облече с хубави дрехи и пр., но по-късно щедростта му ще започне да намалява, докато стигне до обикновеното. Това е човешката любов. Тя започва на ден с по стотина целувки, а след десет години няма да има и следа от тях. Вместо целувки ще се чуват само груби думи, които аз не искам да цитирам... И тази неврастения, която се наблюдава в цяла Европа, разкрива едно отслабване на бялата раса. Всеки неин представител е погълнат от разни материалистични мисли, интересуват го къщите и парите...
Затова главното сега е Истината да се загнезди в сърцата ви, да я обикнете с цялото си сърце, ум, душа и сила. Това е първото нещо, което е необходимо за българите без разлика от най-големия до най-малкия. Второ, българинът трябва да обича светлината, абсолютната светлина за ума, и да я желае с цялата си душа и сила. И, трето българинът трябва да обикне чистотата на сърцето си и да се стреми към нея с цялата си душа, с целия си ум, сила и сърце. Ако се приложат тези три неща в България, за една година тя ще има съвършено нова култура и ще бъде с хиляда години напред пред другите народи. Тогава лицето на българина ще се промени и той ще придобие много правилен профил и нос, ушите му ще се изменят, както и цялото му тяло. И европейците ще дойдат да видят новия тип българин... Необходимо е да знаете, че неправилното излизане от тялото причинява смърт, както и неправилното влизане в него. И обратно, правилното влизане и излизане е причина за живота. Ако сега можехте да се отделите от физическото си тяло и да влезете с духовното в невидимия свят, щяхте да видите, че в цялото пространство има проточени нишки. И то ще ви изглежда така преплетено от тях, като една обвита мрежа, че ще се чудите как да избегнете заплитането си в тези нишки. Цяло изкуство е, да не допуснете това заплитане. Сега Христос идва да разплете всички тези нишки, в които са се оплели ученици, свещеници, съдии, владици, учители, бащи и майки...
Но за да разберете Христовите думи, трябва да "ремонтирате" своя мозък изцяло. А след него ще "ремонтирате" и сърцето си. Защо? Защото грехът е проникнал и в човешкия ум, и в човешкото сърце. В душата, слава Богу, още не е проникнал. Цялата поквара се намира в умовете и сърцата ни и тя ги разрушава...
 
Първата форма на съзнание е първият слънчев лъч, който е излязъл от Слънцето и е влязъл във вашите очи. Следователно първата форма идва направо от Духа. Но тя може да е минала и в друг някой ум и по отражение от него да е влязла във вашия. Например някой човек обиква определено лице и ако се "заразите" от него, и вие ще обикнете някого, но по силата на отражението. Ако тази Любов "угасне" в единия, ще изчезне и при другия. Така цели общества обичат, защото един като обикне, и останалите по отражение изживяват същото състояние. Има и семейства в света, създадени по същия начин. Но като умре някой в такова семейство, измира цялото след това. А като се роди, всички живеят.
 
На Земята не трябва да обичаш никое същество или предмет с цялото си сърце, ум, душа и сила, защото този, когото обичаш по този начин, ако умре, и ти ще умреш. И затова на физическото поле трябва да има постоянна дисхармония, за да живеят хората. При сегашните условия, ако има хармония, всички хора ще измрат. Е, как ще си обясните това противоречие? В Писанието се казва, че "плът и кръв не могат да наследят Царството Божие"...
Когато Христос казва, че са "блажени, които гладуват и жадуват", е имал предвид не тези, които "гладуват" на физическото поле за къщи, ниви и пари, а онези, които "жадуват" за великия принцип на правдата. И те ще се "наситят". Гладни са всички онези хора, които са недоволни и на които животът е станал безсмислен.
Христос дава едно правило: Само който гладува и жадува за правдата, той ще се насити и ще бъде доволен. Той е дал форми и методи, за да може човек да изправи живота си. Срещнали ли сте досега някой богослов, който да е разтълкувал евангелския стих, посветен на блаженствата? Не че богословите не искат да разберат смисъла на нещата, но необходимо е учение и интелигентност, за да се тълкуват вярно словата на Христос. Как ще опитате блаженствата на светиите, като и те не са ги опитали?
Дотогава, докато нас ни сломява най-малкото препятствие в живота, примерно измъчваме се от загубените хиляда лева, смущаваме се от изгорялата къща или от смъртта на най-близкия си приятел и какви ли не още други неща, не можем да разберем Любовта, както и блаженството. Не мислете, че отричам вашата опитност, не, но ви казвам да не спирате там, където сте стигнали, защото вие сте още в началото на пътя. Ако посеете в природата едно семенце, вие трябва да го присадите 5 6 пъти. И в психическо отношение е необходимо присаждане. Да допуснем, че правите една присадка, остават още 5, след една година ще направите втора, трета и четвърта, но чак на петата присадка ще получите плод. Ами знаете ли колко присадки трябва да направите от Любовта, за да имате плод? "Присадете" Любовта най-напред на физическото поле, в тялото си, след това в сърцето, а после и в ума си той е разсадникът, след това я внесете в душата си и в духа, за да имате плод. Каква ще бъде Любовта, проявена във вашето сърце, като имате предвид, че тя не може да устои на глада и жаждата? Трябва да я опитате, когато се прояви в тази форма, доминираща над тях. Щом може да ги замести, постигнали сме истинската Любов. Успеем ли да разберем този закон, ще стигнем до основите на духовната Любов. Но ако гладът и жаждата са по-силни от Любовта, да не си правим илюзии, че може да обичаме, да създадем дом или да управляваме държава. Тогава този обществен строй ще се управлява само от тях, както и цялата съвременна култура.
Ако едно ваше чувство или една ваша мисъл не може да издържи на глада и жаждата, те са слаби. Как ще разберете дали един човек, който е гладувал три дни, ви обича? Като дойде на трапезата ви и в любовта си забрави за глада и жаждата и започне да ви служи, той ви обича, а щом пожелае най-напред да се нахрани и тогава да прояви своята Любов към вас за обич не може да се говори, а само за едно физическо състояние... Щом нашата любов в даден случай не може да заличи погрешките ни, тази любов е чисто физическа. Аз говоря по принцип...
"Блажени, които гладуват", а ние още глад и жажда за правда не изпитваме. Това съдя от резултатите на моите наблюдения. Когато казвате, че скърбите ви са много големи, аз намирам, че те не са болки, а малки трънчета, които щом извадите, страданието ви минава. Гладът и жаждата представляват стимул на висока интелигентност. И степента им показва как се развива и расте умът ви. Затова всеки ден трябва да се молим. Сега обаче умът не расте, а само стомахът. Вместо главата си да оформя, българинът развива благоутробието...
Значи гладът и жаждата трябва да са в нашата глава. Ако един народ, едно общество, един дом и един човек усещат глад за Божествената правда, тогава ще могат да се справят с всички страдания и противоречия...
"Блажени", казва още Христос. Блажен е интелигентният човек, блажен може да бъде човекът, на когото всички чувства и мисли са хармонизирани и той може да работи. И затова именно Бог е създал целия свят само за умните хора умните, но в широкия смисъл на думата. Всяка течаща вода трябва да ни напомня за жаждата, която се явява като стимул за ума, за да се развива. И всеки плод на дървото трябва да ни напомня за глада...
И ако сега Христос е малко закъснял да дойде на Земята, то е, защото Правдата още не е сложила своите основи. Христос идва тук само за интелигентните хора, за хората на Правдата. На тях той ще се изяви, ще им говори и ще ги учи. Когато пристигне един голям музикант, на кого ще свири на глухите ли? А хората казват, че Христос ще дойде за всички. Думата "всички" подразбира само онези, у които интелигентността е развита...
Ако допуснете, че Христос ще дойде като един велик Учител в света, по какво ще го познаете? Той ще носи Любовта и по нея ще се отличава. Всички ще бъдат подобни на него, но по същество никой няма да е като него. Ако Христос сега дойде и проповядва със символи, как учените и поповете ще ги разберат? Ако ви кажа да обърнете водата в лед, за да се спасите, а парата във вода, за да оправите работите си, как ще ме разберете? Това са символи...
Пожелавам на всички такъв глад и жажда да имате, че като дойде великата Божия правда, да внесе тази опитност и всички да бъдете наситени с Божествената Любов. Създайте в себе си тези две състояния и тогава ще ви кажа, че не сте далеч от Царството Божие. И като дойде Христос и отвори вратата Му, тогава в ума ви знанието от хиляди години ще се проясни, много неща ще разберете и ще ви стане моментално всичко ясно. Тогава ще започнете новият и разумен живот. Приложете правилата за всяко нещо навреме. За великото не четете всякога, както и за доброто не говорете, ако не е дошло времето за него. Говорете навреме за доброто и без време за злото. Какво означава "без време"? Представете си, че аз съм чиновник и ми остават само 5 минути време, за да отида на работа, но ако не отида, ще ме уволнят. Обаче къщата ми започва да гори без време. Нямам време, но аз си създавам време, за да угася пожара. Това означава изразът "без време". Но ако вършите една благородна работа, навреме ще я вършите. Злото е непредвиден случай, което действа без време. И Апостол Павел казва много мъдро: "Навреме и без време"...
"Блажени, които гладуват и жадуват." Тези два процеса трябва да бъдат един вътрешен стимул. Винаги този закон може да се приложи. И на народ, който изпитва тази жажда да се повдигне, Провидението ще му съдейства. И в глада, и в жаждата Господ говори...
В съвременния живот лежат две основни правила: едното е положително, а другото отрицателно. Целият съвременен свят живее в отрицателната страна, резултатите от която нашата култура сега преживява. Мога да направя едно малко сравнение. Съществуват две състояния у човека: едното наричаме здравословно, а другото нездравословно. При първото тялото има красота, хармония и израз на ума, а при второто то е хилаво, появяват се различни циреи, бучки по него, болки в отделни органи и пр. Тези недъзи показват, че хората не спазват основните правила, които природата е поставила вътре в тялото. Даже и самите християни са хилави. Има само единици, които правят изключение. Може някои да се обидят от това, но християнството като колективна единица не е приложило напълно Христовото учение. Християните казват, че не му е дошло сега времето. А кога? В бъдещето ли?
И преди две хиляди години църквата казваше, че не е дошло времето сега. Тогава хората спряха на пътя, по който бяха тръгнали, и започнаха да живеят, скривайки свещения егоизъм в живота си с надписа "Любов към човечеството".
Съвременните хора казват, че пророци е имало до Христа, а след Христа вече нямало пророци и не можело да има. Къде е казано това? А какво има след Христа? Ясно е написано в Евангелието: "Много неща има да ви явя, но сега не можете да носите, а когато Духът на Истината дойде, той ще ви научи."Пророкува ли този дух? В чие име са говорили пророците?
Пророк е онзи, който изказва една велика истина. Когато дойде, той няма да се съобразява с официалните знания на хората, с официалната църква, а ще каже нещата така, както природата ги е казала. Може тази истина да не е приятна на хората, но тя е необходима...
На съвременното общество липсва един импулс, като основно начало. И това е Любовта с нейните нови прояви. Аз и друг път съм говорил за нея, а не за тази, която се проявява и изчезва, и причинява страдания. Онази майка, която се влюби в детето си, ще страда, ако го вземат. Следователно, когато любовта остане без форма, в майчиното сърце ще се появи страданието. Двама души могат да се обичат, но затворят ли ги, разделят ли ги, те започват да страдат. Всяко нещо, което обичаме, може да ни го вземат или опорочат, а това ще ни причини мъка. Любовта причинява страдания само при тези условия, при които ние живеем, и затова не може да се прояви... И защо е така? Защото нямаме понятие за Бога. Ние и досега все още спорим къде е Той, на кое място на Небето или на Земята, в църквата ли е, или не, единичен, двуличен или троеличен е Той? И църквата хиляди години дискутира по тези въпроси. Така че хората разрешават някои въпроси, преди да решат един основен въпрос. Аз питам: Ти Христа като Любов познал ли си го? Това е същественият въпрос. Че е Син Божи, какво от това? Това е второстепенен въпрос. Ако е дошъл на Земята, ако не ни е дал нищо, какво ни интересува, че е бил Син Божи? Ако аз съм царски син и ви разказвам за богатството на баща си, а вие сте гладни, болни и нищо не ви дам, с какво ще ви развълнува моята история? Но ако този царски син дойде и свали короната си, за да помогне на своите братя, като жертва цялото си богатство, аз го наричам царски син на жертвата и Любовта, който е дошъл да въздигне своите братя...
Пред днешната църква стои и друг въпрос: коя от трите църкви православната, католическата или евангелската, е правата? В какво се състои правотата им? Онзи народ, общество, църква или човек, в сърцата на които бликат Любовта, Мъдростта и Истината, и помагат на другите те са истинските. Така е учил Христос. И ако дойде пак на Земята, както го очаквате, това ще ви проповядва. Той ще ви говори не както в старо време, защото сега между християните се повдига въпросът за възкресението как ще възкръснат хората, с тези си тела или с други? Това показва, че не разбират проблема. Възкресението е въпрос само на душата. То е свързано с пробуждане на съзнанието. Не се ли пробуди у вас съзнанието, възкресение няма. Това тяло, което сега обитавате, е един гроб. Следователно, ако вие като една пъпка се разпукате, ще "цъфнете", ще "завържете" и ще придобиете новия плод. Нима мислите, че с онези тела, с които ни заравят в пръстта, ще възкръснем? Или с хилавите тела, за които сме изхарчили стотици хиляди лева, за да ги лекуваме, ще възкръснем? Ще възкръснат онези тела, за които се говори, че са храм на Бога живаго...
За съжаление, сега в света проповедите започват все с отрицателната страна, с това, което не трябва да правим... А негативните неща произвеждат винаги отрицателни резултати. Настанало е време, когато трябва да говорим само за положителната страна на живота. Това е велик метод, който можем да приложим всички. Най-напред у нас ще се появи чувството на Любов и тогава ще почувстваме такъв велик подем, че страхът и колебанията ни изцяло ще изчезнат и ще станем герои и мъже, и жени. И няма да мислим какво ще стане с нас в утрешния ден... Вярата е свързана с интелигентността. Вярват само интелигентните, а не простите хора...
Смисълът на живота е да се пробуди това възвишено и благородно чувство, и то ще внесе знанието, а знанието Истината, която ще направи човека безсмъртен. Тя ще му даде простор да се развива и да разбере защо е създаден целият космос. Всеки човек има една велика мисия и предназначение... Някой път Истината не ни ползва. Христос, който беше толкова умен и го наричаха Син Божи, как го приеха правоверните? Някои казват, че това, което аз говоря, не е вярно. Е, хубаво, това, а което Христос в миналото говореше, вярно ли беше? Църквата и тогава не го прие. Правото не е в самоотричането и в самопожертването, а в даването. Ако аз променя стария ви начин на живот, ако от вашите жили извадя лошата кръв и вместо нея сложа чиста, това е правилното, и то има смисъл... Щом това учение ви даде свобода, донесе разширение във вашия ум и подобри живота ви, приемете го. Не внесе ли тези промени, отхвърлете го.
Дошло е време за един свещен опит и всеки от вас трябва да се убеди дали има друг свят или не, има ли или не, по-издигнати в духовно отношение същества от хората. Истината е, че те живеят на Земята, но за някои са видими, а за други не. Например за мухите друг свят освен техния не съществува... Христос дойде на Земята, за да пробуди човешката душа, като я освободи от всички лоши условия, които й пречеха на това пробуждане.
Религията и учението за нас не са едно забавление. Всеки, който иска да живее, първо трябва да положи Любовта като основа. Имате ли Любов, вече имате почва и условия, при които може да живеете. В този смисъл Любовта ще роди живота, той ще даде знания, знанията ще донесат Мъдрост, а след нея ще дойде истината. Но Мъдростта и Истината извън Любовта нямат никакви съотношения... Бъдете уверени, че в света има само една сила Любовта. Тя е, която ще повдигне света. Всичко друго е суета! Цялата материя на Земята показва, че има една култура на насилие, а насилието ражда насилие...
Често казвам, че жените ще спасят света. Това не е в ущърб на мъжете, а вземам жената като емблема на Любовта. Сегашните жени не са жени, а са развалени мъже, защото у тях има амбиция да бъдат като мъже. Не, жената трябва най-напред да стане Любов и като стане Любов, тя ще намери истинския път за духовното повдигане на света И ще си създаде каквато форма иска.
Съвременните мъже пък действат обратно. Те са без сърца и без души. Колко мъже има, които живеят в Любов с жените си? Отговорете ми според вашата статистиката...
И друга трудност се явява в съвременното общество. Вече 8 хиляди години хората са правили погрешки, а сега искат, когато се проповядва едно учение, с един замах, за една седмица да се поправят. Така не може. Има два пътя, по които това учение може да се реализира. Единият е чрез възпитанието в училище, а другият чрез майките. Последните трябва да познават онзи велик закон, по който децата им в бъдеще трябва да се раждат, както градинарите изучават новите условия, при които ще сеят. Всички отрицателни качества на майката се наследяват от детето, и обратно. Положителните качества на майките и бащите се явяват като такива и при децата.
Майката, която е обгърнала своето дете, но е готова и да се жертва за другите, е свързана с Бога. Цялото растително и животинско царство, което е създал Бог, представлява един импулс на Божествения живот, който върви отгоре надолу...
В Писанието се казва: "Аз ще обърша всяка една сълза." Във вечния живот, в Любовта, няма да има нито една сълза, няма да има смърт, а ще има заминаване. От старото учение всеки ще умре, а от новото никой... И този Господ, когото търсим е вън и вътре в нас, и ако спазим Неговите закони, той е в сила да ни подмлади, да ни даде всички условия, за да живеем. За Него е безразлично дали си българин, евреин или от каквато и да е националност, ако не приложиш Закона на Любовта. И когато тя заживее у теб, и мъртви ще можеш да възкресяваш, защото Любовта е по-силна от смъртта...
Сега всички копнеете за щастие. На български думата "щастие" се изписва и като "штастие". Буквата "ш" има три ръчки нагоре. И буквата "т" също, но средната е по-голяма. Като обърнете двете ръчки нагоре, а средната си остане в същото положение, ще образувате човешката ръка. Значи онзи, който иска да бъде щастлив, трябва да има една ръка или една разумна воля. Буквата "а" е символ на човешкия нос. Следователно онзи човек, който иска да работи за щастието, трябва да бъде много умен и да разбира законите. Буквата "с" пък е свързана със закона на месечината, която се пълни. Като Изпишете буквата хоризонтално, образува се една лодка. Сложите ли буквата "т" над тази лодка, ще получите цялото ви богатство. Умно ще трябва да "гребете", защото при едно малко неравновесие богатството ви ще потъне. Всеки човек трябва да има интелигентност, воля, и сърце, което да не се вълнува, а да е устойчиво. Ако имате у себе си тези три елемента, винаги ще бъдете щастливи... Единственото нещо, което не достига на хората, не е знанието, а свещената Любов. Като липсва тя, идва смъртта...
Аз бих желал всички да изпълните волята на вашия Баща на Любовта, който ви е изпратил тук, и ще бъдете щастливи сега и всякога, и през цялото време...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...