Jump to content

Recommended Posts

За Любовьта

Любовьта дълготърпи, благосклонна е; любовьта не завижда; любовьта не се превъзнася, не се горди, не безобразствува, не дири своето си, не се раздражава, не мисли зло, на неправдата се не радва, а срадува се на истината, всичко прѣтърпѣва, на всичко хваща вѣра, на всичко се надѣе, всичко търпи.

I Кор. 13; 4, 7.

И надъ всичко това облѣчете се съ любовьта която е свързка на съвършенството.

Кол. 3; 14.

А Исусъ му рече: Да възлюбишъ Господа, Бога твоего съ всичкото си сърдце, съ всичката си душа, съ всичкия си умъ. Тази е първа и голѣма заповѣдъ. А втора подобна на нея: Да възлюбишъ ближния си, както себе си.

Мат. 22; 37, 39.

А Господь да управи сърдцата ви въ любовь Божия и въ търпѣние Христово.

II Сол. 3; 5

А плодътъ на Духа е любовь, радость, миръ, дълготърпѣние, благость, милосърдие, вѣра, кротость, въздържание: противъ таквизи нѣма законъ.

Гал. 5:22,23

Ние любимъ него защото първомъ той възлюби насъ.

I Иоан. 4; 19.

Но за да познае свѣтътъ, че азъ любя Отца, и както ми е Отецъ заповѣдалъ, така правя. Станете, да отидемъ отъ тука.

Св. Ев. Иоан.14; 31

И нека се веселятъ всички които се надѣятъ на тебе:

Нека се радватъ за всегда, защото ти имъ си покровитель;

И нека се хвалятъ въ тебе онѣзи които любятъ твоето име.

Псал. 5; 11.

Всѣки който вѣрва, че Исусъ е Христосъ, отъ Бога е роденъ; и всѣки който люби оногози който е родилъ, люби и родения отъ него.

I Иоан. 5; 1

А който пази неговото слово, въ него наистина Божията любовь е съвършена. По това знаемъ че сме въ него.

I Иоан. 2; 5.

 Въ това е съвършена любовьта въ насъ, да имаме дързновение въ сѫдния день; защото както е той така сме и ние въ този свѣтъ. Въ любовьта страхъ нѣма, но съвършената любовь пропѫжда вънъ страха; защото страхътъ има мѫка, и който се страхува не е съвършенъ въ любовьта.

I Иоан. 4; 17, 18.

Но ако люби нѣкой Бога, той е познатъ отъ него.

I Кор. 8; 3.

Знаемъ пакъ че на тѣзи, които любятъ Бога, които сѫ призвани споредъ неговото прѣдопрѣдѣление, всичкото на добро имъ съдѣйствува.

Рим. 8; 28.

Пазете себе си въ любовьта Божия, въ ожидание на милостьта на Господа нашего Исуса Христа за животъ вѣченъ.

Юдино 21 ст.

Защото любовьта Христова ни принуждава; понеже сме разсѫдили за това че, ако е умрѣлъ единъ за всичкитѣ, то всичкитѣ сѫ умрѣли;

II Кор. 5; 14.

Който има моитѣ заповѣди и ги държи, той е който ме люби; а който ме люби възлюбенъ ще бѫде отъ Отца ми; и азъ ще го възлюбя, и ще явя себе си нему.

Казва му Юда (не Искариотски): Господи, що е това дѣто ще явишъ себе си намъ, а не на свѣта? Отговори Исусъ и рече му: Който люби мене ще упази моето слово; и Отецъ ми ще го възлюби, и ще дойдемъ при него, и ще направимъ жилище у него.

Ев. Иоан. 14; 21, 23.

Защото самъ си Отецъ ви люби, понеже мене възлюбихте и повѣрвахте, че азъ отъ Бога излѣзохъ.

Ев. Иоан. 16; 27.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...