Jump to content

Recommended Posts

За Добродѣтельта

И тъй, на всѣкиго който знае да прави доброто и го не прави, грѣхъ е нему.

Иак. 4; 17.

Защото Богъ е който дѣйствува въ васъ и хотѣнието и дѣйствуването, споредъ неговата добра воля.

Фил. 2; 13.

И чухъ гласъ отъ небето който ми казваше: Пиши: Блажени мъртвитѣ които умиратъ отъ нинѣ въ Господа; ей, казва Духътъ, за да си починатъ отъ трудоветѣ си; и дѣлата имъ ходятъ слѣдъ тѣхъ.

Откр. 14;3

Но съ добри дѣла както подобава на жени които сѫ се прѣдали на благочестието.

I Тим. 2; 10.

А заради васъ, възлюблени, ако и да говоримъ така, надѣемъ се за нѣщо по-добро и което принадлежи на спасение.

Евр. 6; 9

Тогазъ Царьтъ ще рече на тѣзи които сѫ отъ дѣсната му страна: Елате вие благословени на Отца моего, наслѣдвайте царството приготвено за васъ отъ създание мира; защото огладнѣхъ, и дадохте ми да ямъ; ожеднѣхъ, и напоихте ме; страненъ бѣхъ, и прибрахте ме; голъ бѣхъ, и облѣкохте ме; боленъ бѣхъ, и посѣтихте ме; въ тъмница бѣхъ, и дойдохте при мене. Тогазъ правединтѣ ще му отговорятъ и рекатъ: Господи, кога те видѣхме гладенъ, и те нахранихме: или жеденъ, и те напоихме? Кога пакъ те видѣхме страненъ, и те прибрахме; или голъ, и те облѣкохме? И кога боленъ или въ тъмница те видѣхме, и дойдохме при тебе? И ще отговори Царьтъ и ще имъ рече: Истина ви казвамъ: Колкото че сте сторили това на едного отъ тѣзи най-малкитѣ мои братя, на мене сте го сторили.

Мат. 25; 34, 40

А Богъ е силенъ да прѣумножи въ васъ всѣка благодать, така щото като имате винаги въ всичко всѣко доволство, да прѣизобилвате въ всѣко добро дѣло;

II Кор. 9; 8.

Да струватъ добро, да богатѣятъ въ добри дѣла, да бѫдатъ доброподатливи, общителни,

I Тим. 6; .8.

Дано ви направи съвършени въ всѣко добро дѣло за да правите неговата воля, като дѣйствува въ васъ това което е благоугодно прѣдъ него чрѣзъ Исуса Христа, комуто да бѫде слава въ вѣки вѣковъ. Аминъ.

Евр. 13; 21.

Но който прави истината иде къмъ видѣлината, за да се явятъ дѣлата му, че сѫ по Бога направени.

Ев. Иоан. 3;21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...