Jump to content

РАЗГОВОР С МЪДРОСТТА


Recommended Posts

РАЗГОВОР С МЪДРОСТТА

„Някой пита:

-Що е мъдрост?

-Ето, вземи тази КНИГА С ФОРМУЛИТЕ и я изучавай!

-Не я разбирам. Ти ми кажи нещо за мъдростта.

-Ето, погледни това езеро, тази река, това море, този връх - в тях се крие велика Мъдрост.

-И тях не разбирам.

-НАБЛЮДАВАЙ, ИЗСЛЕДВАЙ, УЧИ! Един ден ще разбереш какво нещо е Любовта, какво нещо е Мъдростта и какво - Истината ." Беинса Дуно „Свещени Думи" - III т. № 2328. Знанието от едно място не идва и Светлината през един прозорец не влиза!" Беинса Дуно, „Светът на великите души", с. б. XIV г.

„Събирайте сладкия сок на всички цветове в себе си и не казвайте, че този или онзи цвят не е потребен! Всичко, което Бог е създал е на място и необходимо!" Библ. „Светлина в Пътя", 2 кн. с. 151

.

„Христос е, Който се проявява във всичко!" из писмо на Учителя до Н. Ватев от 3.06.1918 г.

„Започнете с НОВОТО... КАЖИ няколко ДУМИ, както Господ днес те е научил.

Посвири малко, както Господ те е научил.

И след това ще разправяте какво съм казал аз.

Вие не сте приложили това, което съм казал.

Ако не го приложите, нищо не сте разбрали!

Сега аз вярвам, че вие днес ще ме разберете.

Заедно с вас и целият народ ще ме разбере."

Беинса Дуно, т. „Заветът на Любовта", 1т. с. 102.

„Всинца трябва да имате такива МАГИЧЕСКИ ФОРМУЛИ!

Но всичките магически формули не важат еднакво за всички. Всеки един от вас трябва да има по 1-2 формули, които да му са в полза за даден случай. Може да ви се дадат много формули, много теории, но ако не ги прилагате навреме, няма нищо да ви ползват. Аз искам да приложите всяка една формула в живота си. Има закони за приложение на всичките формули. Не е достатъчно човек да знае само максимите на живота, но той трябва да знае методите на приложението им. Вие не можете да приложите една формула на Всемирното Бяло Братство вътре в Живата Природа, ако вие имате прегрешения и неразположения.

Не се ли свържете със Законите на Бога, с тия Велики Сили на Природата, тия формули не струват нищо, тия формули тогава ще имат обратен резултат върху вас.

В даден момент вие можете да употребите каква и да е окултна формула в границите на нейните възможности."

Беинса Дуно, Библ. „СП", 5 кн. с. 139.

„Тия са все окултни упражнения, които ще правите, за да се тонирате вътре!

Това са СИМВОЛИ, МАГИЧЕСКИ ФОРМУЛИ, за да се повдигнете!"

Беинса Дуно, Беседи, обяснения, упътвания, 1922 г. В.Търново с. 241.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...