Jump to content

Г. Формули за лечение с мисъл и воля


Recommended Posts

Г. Формули за лечение с мисъл и воля

„Мощна е човешката мисьл. С нея човек може да се лекува, да прави чудеса. Лекуването с мисълта е естествен процес. ...Може ли някой чрез мисълта и волята си да изпъди болестта навън, казвам, че този човек е СИЛЕН, всички движения в него стават бързо.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 186, 187.

1. „Когато се лекувате, вие трябва да употребявате някои

МАГИЧЕСКИ ФОРМУЛИ, и то през времето, когато Луната се празни. Например някой страда от ставен ревматизъм. Нека направи следния опит: да вземе половин килограм сол на бучки, морска или каменна, и в един съд с чиста изворна вода да туря всеки ден по една бучка от солта. Ще стане рано, преди изгрев на Слънцето, ще тури бучка сол във водата и ще каже:

„Както солта се разтопява във водата, така ще се разтопи, т.е.ще изчезне моят ставен ревматизъм.“

Ако не мине веднага, ще прави този опит цели две седмици, докато Луната се празни. Ако и след това ревматизмът не си отиде, нека направи същия опит при залязване на Слънцето или вечер при Луна. Като прави опита, ще гледа никой да го не вижда и на никого да не разправя, докато не получи резултат. Важното е човек да постоянства, докато оздравее.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 186.

2. „Идете при някой болен и всички едновременно МИСЛЕТЕ,

че той е здрав. Ръкувайте се с него и кажете:

„Нищо нямаш, от никаква болест не страдаш.“

Кажете ли така, ще видите, че в най-скоро време болният ще се вдигне от леглото си. Мощна е човешката мисъл.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 186.

3. „Щом изпаднете в лошо настроение, променете положението на ръцете си и кажете:

Аз съм човек, който мисли! Щом мисля, аз стоя по-високо от своите настроения и лесно се справям с тях!

Повторете тази мисъл няколко пъти, докато настроението ви се повдигне.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 187.

„Като срещнете някоя мъчнотия, кажете си:

МОЯТА ВОЛЯ Е ДИАМАНТЕНА и пред тази воля всяка мъчнотия трябва да отстъпи! Царството Божие започва с диамантена воля, на която цветът е бял.“

„Бес., обясн. и упътв.“ 1922 г. В.Търново, е. 127, 128.

4. „Всички сте опитали силата на внушението и затова, стремете се да си ВНУШАВАТЕ ДОБРИ И ПРАВИ МИСЛИ, а не криви и отрицателни. Запример някой от вас започва да кашля. Приложете за лекуване на кашлицата следния метод: Пребройте колко пъти ще кашляте днес. Например днес сте кашляли 40 пъти. Тогава вечерта като си лягате, кажете си:

„Утре аз ще кашлям 30 пъти.“

Бройте и този ден ще видите колко пъти ще кашляте.

Вечерта преди лягане пак си кажете:

„Утре ще кашлям само 20 пъти.“

Така постепенно намалявайте броя на кашлянето, докато стигнете да кашляте само един път през деня. Упражнявайте волята си по този начин и ще видите

какви резултати ще придобиете.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, е. 188.

5. „Ако пръстите на ръцете или на краката ви са изстинали.

ПРОЕКТИРАЙТЕ МИСЪЛТА СИ към тях и

ПОЖЕЛАЙТЕ в 5 минути да се стоплят.

Ако не успеете изведнъж, повторете опита 2-3 пъти.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 188.

6. „Ако имате температура и не се чувствате добре,

не бързайте да викате лекар, но ПРИЛОЖЕТЕ МИСЪЛТА И ВОЛЯТА СИ в действие.

Турете ръката си на главата, изпратете МИСЪЛТА и ЖЕЛАНИЕТО в няколко минути да спадне температурата ви. Температурата може да спадне временно и пак да се повтори. Това не трябва да ви плаши.

Щом имате най-малки резултати, продължавайте да работите в това направление.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 188.

7. „Ако сте хремави, МИСЛЕТЕ за здравето.

Често повтаряйте МИСЪЛТА: „АЗ СЪМ ЗДРАВ!“

И в скоро време хремата ще ви напусне.

Здравият често мисли за болестта и я привлича.

Правете точно обратното - мислете за здравето, за да го привлечете и усилите, и да се освободите от болестта. Разумното, доброто, великото в човека е в състояние да се бори с микробите, които причиняват болестите. Прилагайте добрите и положителните думи и мисли като ФОРМУЛИ, с които можете да си въздействате.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 188-189.

8. „Ако си парализиран и 3 месеца наред казваш:

„ЩЕ СТАНА! ЩЕ СТАНА! ЩЕ СТАНА!

И след 3 месеца ще станеш. И не може да не станеш! Всяка хубава мисъл се реализира!“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 189.

9. „Кое е естественото състояние на човека?

Естественото състояние на човека изисква светъл ум и топло сърце.

Не е естествено сърцето на човека да изстива;

Не е естествено умът му да потъмнява.

Избягвайте студенината на сърцето!

Избягвайте тъмнината на ума!

Не яжте много гореща храна.

Не яжте много студена храна.

Спазвайте тия правила,

за да бъдете здрави, бодри и силни.“

т. „Новото начало“, у., с. 1943-44 г. 2 изд. с. 38.

10. „Всяка сутрин, като станете от сън, кажете си:

АЗ ИСКАМ ДА СТАНА УМЕН.“

Тази мисъл отива към мозъка и започва да храни клетките. Ако правите това цяла година, в края на годината ще имате малък резултат.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 192.

11. „Да мислиш добре за хората, това значи да бъдеш силен! Нямо по-велико нещо от това, да мислите правилно! СИЛАТА НА ЧОВЕКА Е В МИСЛЕНЕТО!

Когато говорят лошо за тебе, изслушай ги и благодари на Бога и за това. Кажи си:

Господи, научи ме да мисля добре за хората; научи ме да чувствам добре; научи ме и да постъпвам добре.

Не питай защо хората говорят зле за тебе.

Това е дисонанс, погрешка в живота.“

Ликвидация на века“, у., с. 1937-38 г. С., 1948 г. 116-117.

* * *

„Кабалистът изяснява научно лекуването чрез мисълта по следния начин. Той казва:

Мисълта е в състояние да измени вибрациите на човешкото тяло. Когато човек заболее, вибрациите на неговото тяло се понижават.

С мисълта обаче той може да повиши вибрациите на тялото си и от нисши да ги превърне във висши. Щом постигне това, той вече е излекуван.“

т. „Здраве и болест“, С., 1997 г.,съст. д-р. Васил Велев, с. 190.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...